Citroen'in araç içi kamera sistemidir.
Dikiz aynasının oraya yerleştirilmiş olan sistem ilk olarak üçüncü nesil C3 modelinde kullanılmaktadır.

GPS ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan entegre kamerası 120 derecelik geniş açı, FHD ve 2 milyon piksel gibi özelliklere sahip.
Dikiz aynasının arkasına monte edilerek tüm yolculuğu sürücünün gördüğü açıdan kayıt altına alıyor.

Bu kayıt iki ana amaç için kullanılabiliyor:
- Sürücü güvenli bir şekilde düğmeye basarak, anında sosyal ağlarda paylaşmak veya hatıra olarak saklamak için fotoğraf çekebilir (manzara, gün batımı vs.). Veya düğmeye basılı tutarak 20 saniyeye kadar video kaydı alabilir ve araç durduğunda paylaşabilir. Depolanan içerikler, saklamak veya Citroën ConnectedCam uygulaması vasıtasıyla paylaşmak için direkt olarak erişilebiliyor.
- Temas anında sistem otomatik olarak kayıt almak için devreye giriyor. Kayıt, (30 saniye öncesi ve 60 saniye sonrası) olacak şekilde 1.5 dakika boyunca devam ediyor. Bu videolar kaza sonrası kanıt olarak kullanılabiliyor.
Sanırım yakın zamanda otomobillerin internete girmesi zorunlu olacak ve bu tip kamera sistemleri daha da önemli hale gelecek.
araç içi kameranın ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayacak sistem.
citroen'in eskisi gibi yaratıcı günlerine döndüğünün kanıtı. yaratıcı fikirler ile geliyorlar, araç içi kamerasına boş boş para vermenin de önüne geçilmiş oluyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri