Yeni bir süspansiyon teknolojisi geliştirmiş olan marka.

Aslında yeni diye bahsettikleri sistem, bildiğimiz hidropnömatik süspansiyonun daha maliyetsiz ve basit bir versiyonu. Zaten düşük maliyetli olması sayesinde, bütün Citroen modellerinde kullanılması planlanıyor. Konfor konusunda hidropnömatik süspansiyon kadar başarılı mı, göreceğiz.
3-30 Haziran 2016 tarihleri arasında binek ve ticari araçlarını yetkili servise getiren araç sahiplerine orijinal bakım parçası, işçilik ve total motor yağlarında %20 indirim fırsatı sunan marka.

--- spoiler ---

Bakım kampanyasına ek olarak müşterilerin yapacağı 500 TL + KDV ve üzeri bakım ve mekanik servis harcaması veya 4 adet Michelin lastik alımı karşılığında araç içi görüş kamerası da hediye ediyorlarmış. İlgilenenlere duyurulur.
--- spoiler ---
"ileri konfor (advanced comfort)” programını bir basın bülteniyle tanıtan fransız üretici:

--- spoiler ---
c4 cactus üzerinde tanıtılan yeni “ileri konfor” programı sayesinde yeni nesil citroen modelleri, yatak teknolojisinden esinlenilen yeni koltuklar, aşamalı hidrolik minderleri barındıran süspansiyon sistemi ve yeni yapısal gövde bağlantıları ile yüzde 20 daha sağlam olacak.

citroen, yol üzerinde “uçan halı” konforu sunacak olan yeni teknolojiyi ilk olarak bu yılın son çeyreğinde yeni c4 picasso’da sunacak.

yaklaşık 100 yıllık tarihi boyunca konfor konseptleriyle otomotivdeki standartları belirleyen citroën, “advanced comfort” programını tanıttı. c4 cactus modeli üzerinde tanıtılan, öncü tasarım ve fonksiyonellik özelliklerine eklenen konfor ekipmanları yakın gelecekte tüm citroën modellerinde kullanılmaya başlanacak. bu yeni teknolojiler yakın bir zaman içerisinde c4 picasso ve yeni c3 modellerinde seri üretimde karşımıza çıkacak.

konfor, tek bir kelimede tanımlanabilse de bu algının yaratımı çok fazla element barındıran komplike bir süreç. darbe sönümleme, gövde stabilitesi, akustik, koltuklar, iç mekandaki ışık, mekanın kendisi, ergonomi ve modüler düzen gibi her türden parametre yolcuların deneyimlediği rahatlığa veya huzura katkıda bulunuyor. sürekli gelişimi hedefleyen citroën, markanın karakteristik özelliklerini oluşturan ve markanın araçlarını rakiplerinden ayıran unsur olan “konfor”u sunmaya her zaman devam edecek.

citroen ileri konfor programında üst düzey konfor için 4 ayrı program belirlendi: sürüş konforu, yaşam konforu, fonksiyonel konfor ve zihin konforu.

• sürüş konforu: tüm dış müdahaleleri araçtan uzak tutarak, süspansiyon titremesi ve akustik için çözümler geliştirilmesi.
• yaşam konforu: bol alan genişliği, fonksiyonel depolama bileşenleri ve ustaca tasarlanmış iç mekanı ile aracın içinde hayatı kolaylaştırmak.
• fonksiyonel konfor: sezgisel teknolojiler, günlük yaşamda kullanılabilecek yardımcı teknolojiler, yolcular ve araç içerisinde dijital sürekliliği sağlamak.
• zihin konforu: sürücüleri destekleyerek, bilgi sistemleriyle sadece doğru olan bilgileri görüntüleyerek rahat bir iç ambiyans yaratmak.

citroën ileri konfor programında konforun çeşitli yönlerine odaklanılıyor. yoldaki çukurları ve tümsekleri etkisiz hale getirmek için tasarlanan proje, citroën’in bu alandaki yeniliklerini gruplandırıyor. bir araç tümsekten veya çukurun üzerinden geçtiğinde, etkileri kabinde ve yolcular üzerinde üç aşamada gerçekleşiyor. bunlar;
a) süspansiyonun harekete geçmesi
b) titreşimin şasiye geçmesi
c) titreşimin koltuklarda oturan yolcular tarafından hissedilmesi.

bu süreci iyileştirmek için, “citroën ileri konfor” programı üç yenilik sunuyor. her şanzıman için ayrı olarak sunulan yenilik yolcuların hissettiği titreşimi azaltırken sürüş konforunu önemli ölçüde arttırıyor. bu prototipte uygulanana teknolojiler için citroën 30’dan fazla patent başvurusu yaptı. tüm teknolojiler, hem masraf hem de üretim bakımından tüm citroën ailesine uygulanabilmek adına uygulanabilir olacak şekilde geliştirildi.

citroën, süspansiyon ve tekerlek düzeneği alanındaki uzmanlığını dünyaya kanıtlamış durumda. yaklaşık 100 yıldır, konforlu süspansiyon sistemleri tasarlamak her zaman markanın dna’sının bir parçası oldu. yıllar boyunca müşteriler, citroën’in sunduğu eşi benzeri olmayan konfora bağımlı oldular. mühendislerinin know-how’ına ve tecrübesine güvenen citroën, müşterilerin değer verdiği anahtar marka özelliklerini korurken sönümleme performansını arttırmak için tasarlanmış yeni bir süspansiyon sistemigeliştirdi.

geleneksel süspansiyon sistemleri bir amortisör, makas ve mekanik tespitten oluşurken, citroën’in geliştirdiği sistem bunlara her iki tarafa da iki hidrolik tespit (birisi geri tepme diğeri sıkıştırma için) daha ekliyor. böylelikle girdiye bağlı olarak süspansiyon iki aşamada çalışıyor:
• hafif sıkışma ve geri tepme anlarında, makas ve amortisör birlikte çalışarak hidrolik minderlere ihtiyaç duymadan dikey hareketi kontrol edebiliyor. ancak bu minderler araca büyük özgürlük tanıdığı için “uçan halı” efekti yaratıyor ve içeridekiler aracın tümseklerden veya çukurlardan uçarak geçtiği izlenimine kapılıyor.
• daha önemli ölçüde sıkıştırma ve geri tepmenin olduğu durumlarda, amortisör ve makaslar birlikte çalışarak hidrolik minderlerin hareketini en sona saklıyor. bu minderler aşamalı olarak hareketi yavaşlatarak en sonda ani düşüşlerin olmasını engelliyor. ilk önce sönümleyip sonradan enerjiyi geri gönderen geleneksel mekanik minderlerin aksine, hidrolik minderler enerjiyi sönümlüyor ve dağıtıyor. sonuç olarak da ortaya geri tepme çıkmıyor.

bu yenilikçi teknik çözüm ile, geleceğin citroën araçları, markaya özel olan ve müşterilerin her zaman takdir ettiği müthiş seviyede konforu sunmaya devam edecek. bu özel teknoloji sadece üst segment araçlarda değil, tüm piyasadaki binek araç segmentlerinde de mevcut olacak.

süspansiyon sönümleme süreci tamamladığında, tümsekten veya çukurdan ortaya çıkan enerji gövdeye aktarılır. yapısal gövde bağlantısının kullanımı, genel sıkılık katkısının da yardımıyla enerji aktarımını önemli ölçüde azaltıyor. citroën’e özel bir endüstriyel süreç kullanılarak, aracın yapısal parçaları yapıştırıcı kullanılarak birbirine bağlandı. bu bağlama tekniği, bağlantı kaynaklarından ortaya çıkan zehirli gazlar olmadan birleştirmenin yapılmasına imkan tanıyor.

bu özel bağlantı tekniği bir dizi avantaj sunuyor: bunlardan ilki oldukça yüksek genel gövde sertliği. sağlanan iyileştirme oranı ortalama %20 civarında. böylelikle dışarıdan gelen titreşimlerden aracın izole edilmesi sağlanıyor. daha sert bir gövde, aracın sürüş koşulları nedeniyle maruz kaldığı titreşimleri azaltıyor. bu tekniğin son avantajı ise damak birleştirme süreci. bu teknik, elektrik kaynak işlemlerinin azaltılmasına ve böylelikle maliyetlerin kontrol edilmesine imkan tanıyor.

yolcu ile en sık temas eden unsurlar aracın içindeki koltuklardır. hem aracın içerisine bakarken hem de otururken, konforun ilk izlenimlerini sunan öğeler de koltuklardır. destek sağlamanın yanı sıra koltuklar araçtan ve yol yüzeyinden gelen çeşitli titreşimlerin sönümlendirilmesine katkıda bulunur.

gelişim sürecinin bir parçası olarak, daha iyi bir sürüş pozisyonu ve belin şeklini alması adına mühendisler koltukların çizgileri ve malzemeler üzerinde çalıştı. koltuk bileşeninin rolüne göre farklı yoğunlukta ve sertlikte köpükler kullanıldı. citroën, buna yeni bir unsur ekleyerek, en iyi konforu sunan yatak endüstrisinde kullanılan yöntemlerden de ilham aldı. poliüretan köpük, viskoelastik ve dokulu köpük gibi birkaç katman özel malzeme kullanarak, citroën her yolcunun vücut tipine uyum sağlayan ve otomotiv dünyasında bir konfor inovasyonuna imza atan hafızalı koltukları geliştirmeyi başardı. bu özellikleri ile, araç koltukları her yolcuya göre şekil alabiliyor.
--- spoiler ---
paris'teki meşhur champs-elysees'teki showroomunda dev bir kaydırak bandıran marka. 8 kat, 26 metre ve 63 metrelik uzunluk. langırt ve başka oyunlarda mevcut. tam bir oyun parkı.

tanıtım videosu

--- spoiler ---
Citroën, 08-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında binek ve ticari araçlarını yetkili servise getiren araç sahiplerine görüş, elektrik sistemleri ve hasar aile gruplarındaki belirli parçalarda %20 indirim fırsatı sunuyor.

Türkiye genelinde yaygın 50’yi aşkın satış ve servis noktasında hizmet veren Citroën, 08-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında özel avantajlarla dolu bir servis kampanyası düzenliyor.

Citroën teknik ekipleri arasında yapılan uzmanlık yarışmasında Dünya Şampiyonluğunu kazanan uzman teknik ekibi ile satış sonrasında üst düzey hizmetler sunan Citroën Türkiye, 08-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında orijinal yedek parçalarda %20’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

Kampanya kapsamında; görüş, elektrik sistemleri ve hasar gruplarındaki belirli parçalarda özel fırsatlar sunuluyor.

Bu kampanya dahilinde, kızdırma bujileri, ampuller, arka farlar, buji parçaları, silecekler ve radyatör gibi orijinal ekipmanlarda ve bunların işçiliklerinde % 20 indirim uygulanıyor. 08-31 Ağustos 2016 arasında geçerli olan kampanyadan tüm Citroën modelleri yararlanabilecek.
--- spoiler ---


Kaynak: arabam.com
eylül ayında kampanya üstüne kampanya yapmakta olan marka.

--- kampanya ---
Citroen, Eylül ayı süresince binek modellerinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz, ticari modellerinden Citroen Berlingo’da da 40.000 TL’ye 20 ay %0,89 faiz gibi çok cazip fırsatlar sunuyor. Ayrıca, Citroen C4 Picasso modelinde, anahtar teslimde 15.000 TL’lik indirime ek olarak 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz kredi veya 5.000 TL’lik ekstra indirim Eylül ayı içinde geçerli olacak.

Kampanya dahilinde Citroën C1, C3, C4 Cactus, C4 (1.6 HDi Easy hariç), C4 Picasso, Grand C4 Picasso modellerinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz, C-Elysée (1.6 HDi Attraction hariç) Nemo Combi, Nemo Combi Plus ve Nemo Panelvan modellerinde ise 30.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle satış imkanı sunuluyor. Berlingo Combi, Berlingo Panelvan Maxi modelleri de 40.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle Eylül ayında Citroën bayilerinde yer alacak.
--- kampanya ---
eylül ayı kampanyalarının en detaylı basın bülteni ise şöyle;


--- spoiler ---
Citroën, Eylül 2016'da hem satış hem de satış sonrası hizmetlerde çok özel kampanyalar sunuyor. Konuya ilişkin bültenleri iki ayrı ekte iletmekteyiz.


CITROËN’DEN SONBAHAR KAMPANYASI: 20.000 TL’YE VARAN İNDİRİM VE 30.000 TL’YE 20 AY %0 FAİZ

Citroën, Eylül ayı süresince binek modellerinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz, ticari modellerinden Berlingo’da da 40.000 TL’ye 20 ay %0,89 faiz gibi çok cazip fırsatlar sunuyor. Ayrıca, C4 Picasso modelinde, anahtar teslimde 15.000 TL’lik indirime ek olarak 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz kredi veya 5.000 TL’lik ekstra indirim Eylül ayı içinde geçerli olacak.

Kampanya dahilinde Citroën C1, C3, C4 Cactus, C4 (1.6 HDi Easy hariç), C4 Picasso, Grand C4 Picasso modellerinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz, C-Elysée (1.6 HDi Attraction hariç) Nemo Combi, Nemo Combi Plus ve Nemo Panelvan modellerinde ise 30.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle satış imkanı sunuluyor. Berlingo Combi, Berlingo Panelvan Maxi modelleri de 40.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle Eylül ayında Citroën bayilerinde yer alacak.

Yakıt verimliliği, yüksek performansları ve çevreci özelliklerini hem benzinli hem de dizel motorlarıyla üstün konfor özellikleriyle birleştiren Citroën modellerinde avantajlar Eylül ayında da devam ediyor. Eylül ayında Citroën’in ticari ve binek araçlarının belirli modelleri en uygun faiz ve ödeme koşullarıyla satışa sunuluyor.

Binek Citroën modellerinde 30 bin TL’ye 20 ay %0 faiz fırsatı başladı
Citroën’in, tüm binek ve ticari modellerinde Eylül ayı boyunca kampanya rüzgarı esecek. 2016 yazını çeşitli kampanyalarla geçiren Citroën, sonbahara da yine çarpıcı ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla giriyor.

Kampanya dahilinde Citroën C1, C3, C4 Cactus, C4 (1.6 HDi Easy hariç), C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modellerinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz, C-Elysée (1.6 HDi Attraction hariç), Nemo Combi, Nemo Combi Plus ve Nemo Panelvan modellerinde ise 30.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle satış imkanı sunuluyor. Berlingo Combi, Berlingo Panelvan Maxi modelleri de 40.000 TL’ye 20 ay %0,89 faizle Eylül ayında Citroën bayilerinde yer alacak. Ayrıca, C4 Picasso modelinde 30.000 TL’ye 20 ay %0 faiz kullanmak istemeyenler için 5.000 TL’lik ek indirim seçeneği de Eylül ayı içinde geçerli olacak. Bu sayede C4 Picasso modelindeki toplam indirimler 20.000 TL’yi buluyor.

CITROËN’DEN SATIŞ SONRASINDA YÜZDE 20’YE VARAN İNDİRİMLER

Citroën, 05-30 Eylül 2016 tarihleri arasında binek ve ticari araçlarını yetkili servise getiren araç sahiplerine debriyaj kitleri ve debriyaj rulmanlarında ve bu parçaların işçiliklerinde %20 indirim fırsatı sunuyor.

Türkiye genelinde yaygın 50’yi aşkın satış ve servis noktasında hizmet veren Citroën, 05-30 Eylül 2016 tarihleri arasına özel avantajlı servis kampanyası düzenliyor.

Citroën teknik ekipleri arasında yapılan uzmanlık yarışmasında Dünya Şampiyonluğunu kazanan uzman teknik ekibi ile satış sonrası hizmetler sunan Citroën Türkiye, 05-30 Eylül 2016 tarihleri arasında orijinal yedek parçalardan debriyaj kitleri ve debriyaj rulmanlarında %20’ye varan indirim fırsatı sunuyor. “Vites büyütmenizi kolaylaştıracak” bu kampanya kapsamında; debriyaj parçalarında ve bunların işçiliklerinde % 20 indirim uygulanıyor.

05-30 Eylül 2016 arasında geçerli olan kampanyadan tüm Citroën modelleri yararlanabilecek.
--- spoiler ---
Şöyle de harika bir site yapmışlar
www.citroenorigins.fr/fr
ürettiği 2.0 dizel airmatic li c5 in babam için çok ideal bir araba olduğu kanısına vardığım marka
broşüre bakıp araç sahibi olanların üst sıralardaki tercihlerinden olan marka.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri