citroen'in günümüz ailelerinin ve ticari şirketlerinin ihtiyaçlarına çözüm olarak sunduğu ve 2016 mart ayında piyasaya çıkması beklenen yeni hafif ticari aracı.

spacetourer'ı 4.6 metre ile 5.3 metre arası uzunluklarda üç farklı versiyonda üretecek olan citroen'in yine iç hacmi ne kadar efektik kullanabildiğini gösterdiği bir model yaratmış. 5 / 7 / 8 / 9 koltuklu seçenekleriyle sunulacak aracın içi de dar olmayacak, zira ikinci ve üçüncü sıra koltuklarda geniş bacak boşluğu düşünülmüş. feel ve business donanım seçenekleriyle iki farklı alıcıya hitap edecek. feel ailelere, business ise filo kuracak firmalar ve ve özellikle taksi firmalarına yönelik olacak.

biraz da motordan bahsedecek olursak spacetourer 1.6 litre blue hdı dizel motorlar ve adblue emisyon teknolojisine sahip olacak. 95 hp ile 180 hp arasında değişen motorlar arasında en verimlisi 115 hp güç çıkışında olacak, start/stop özelliği ile 133 g/km CO2 emisyonu ve 4.25 l/100 km yakıt tüketimi değerleri sunacak.

güvenlik konusunda da sorun yok, euro ncap'tan 5 yıldızla pekiyi almış otomobil.

eğer fiyatları makul seviyede olursa özellikle filo ve vip taksi olarak sık sık görebiliriz.
Head Up Display ve CITROEN Connect Nav ile 3D bağlantılı navigasyon sistemi, çarpışma riski uyarısı ve iki saatlik kesintisiz sürüşten sonra bir mola öneren Yorgunluk Uyarı sistemleri gibi özelliklere sahip araç.
sanırım ait olduğu pazarda bir ilk olan, kapasitesi 9 kişiye (8+1) kadar çıkabilen 4.60 metrelik model olarak biliniyor.
Çok değişik teknolojik donanıma sahip olan hafif ticari. Hani bu özellikler bir çok binek otomobilde opsiyonel olarak bile yok. Citroen son yıllarda çok değişik hamleler yapıyor, ilgi ile takip ediyorum.
henüz ülkemizde satılmamış olan hafif ticari. uygun bir fiyatlandırma ile satmaması zor görünüyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri