1.6 dizel otomatik motor seçeneğiyle ülkemizde satışa sunulan otomobil.
dizel motor 120 hp güç üretecek ve eat6 tam otomatik şanzıman kombinasyonuyla gelecek
ayrıca ortalama 4.0 lt/100 km yakıt tüketimiyle de sınıfında oldukça iddialı bir konuma yerleşiyor. (şehir dışı 3.6 lt)
fiyatı da sınıfının geri kalanından pek farklı değil, 113.400 tl (-den başlayan fiyatlarla)

farklı donanım seçeneklerinde neler mevcutmuş, detaylarda bulabilirsiniz:

--- spoiler ---
chic donanımında 113.400 tl’den başlayan fiyatlarla sunulan yeni ds 5 1.6 dizel bluehdi 120 hp eat6, so chic donanım paketinde 119.350 tl fiyata sahip. d segmentinde tasarımıyla en avangard, en sportif seçenek olarak dikkat çeken ds 5, sunulan yeni motor-şanzıman ikilisiyle de en tasarruflu modellerden biri oluyor.

chic ve so chic adında iki farklı donanım paketinde sunulan ds 5’te zengin donanımıyla dikkat çeken ds 5 so chic’i daha da özel kılmak isteyenler için bir dizi ilave opsiyon sunuluyor. 3 bölmeli “kokpit cam tavan”’ın standart olarak sunulduğu ds 5 so chic’te, “ds led vision” (xenon ve led far grubu), anahtarsız giriş ve çalıştırma, 7 inç dokunmatik ekran, navigasyon sistemi, geri görüş kamerası ve head-up display ekranı opsiyonlar arasında yer alıyor.

seçkinliğe ve incelikle işlenmiş ayrıntılara büyük özen gösteren yeni ds 5, tasarım özellikleri ile hem günümüzün hem de geleceğin tüm ds otomobillerinin özelliklerini taşıyor. markanın tasarım ekiplerinin 60 yıl öncesinin orijinal ds modelinden esinlenerek tasarladıkları “yeni ds 5” modeli, renk seçenekleri ve kabin içi detaylarıyla sıra dışı olmaya devam ediyor. yeni ds 5’in kendine özgü kokpit tavanı, uçakların büyüleyici ve merak uyandıran kumanda panellerine benzer şekilde tasarlandı. üç farklı cam bölümden oluşan ve yolcu kabinini en iyi şekilde aydınlatmak amacıyla düzenlenen bu tavan, hem gündüz hem gece benzersiz bir ışık ambiyansı yaratıyor.

yeni ds 5'in her detayı, hem rafine bir estetik anlayışı hem de yolcuların konforunu düşünen teknolojiler etrafında toplanmış. yeni ds 5'in araç içi detaylarında, alüminyum ve deri gibi malzemelerin özenli kullanımı ve sıra dışı tarzı hemen göze çarpıyor.

yeni ds 5, ds led vision ile daha dinamik bakışlara sahip. yeni ds 5'in ızgarası, ds wings adı verilen zarif yeni logosu ve mücevher gibi işlenmiş yeni farları ile parlıyor. farlar, led ve xenon teknolojilerini birleştirirken aynı anda ds markasının estetiği her zaman ön planda tutmayı başaran anlayışını kusursuzca gözler önüne seriyor.

yeni ds 5'te, ds’in yeni nesil 7 inç dokunmatik renkli ekranı tercih ediliyor. yeni dokunmatik ekran navigasyon sistemiyle birleşerek, otomobilin tüm işlevlerine kolay erişim sağlıyor ve kabin ergonomisini artırıyor.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri