bir kere emaneten sürdüğüm ve direksiyonuyla ilgili değişik duygular hissettiğim citroen.

öncelikle otomatik şanzımanıyla ilgili olarak ne kadar olumsuz şey söylense azdır, o derece diyorum. bu kadar başarısız geçişleri başka hiçbir arabada görmedim şahsen. direk geçiyorum bu kısmı.

ama asıl dikkat çekmek istediğim nokta direksiyon. şöyle ki; kimse bahsetmemiş ama direksiyonun orta kısmı dönmüyor! evet evet yanlış okumadınız, hani o kornaya bastığınız, kaza anında hava yastıklarının yüzünüze yüzünüze patlayarak açıldığı, markaların cici amblemlerinin bulunduğu orta kısım var ya, bildiğin dönmüyor yahu. sadece direksiyon simidi dönüyor. o kadar ilginç gelmişti ki ilk virajda kaza yapıyordum. ama alışınca sorun olmuyor. hatta araç benim olsa, diğer arabalara göre özgün bir özelliği var diye hoşuma bile giderdi kesin. bir de son olarak direksiyon simidinde kullanılan malzemenin hakkını vermem gerek. özellikle virajlardan sonra avucunuzun içinde sorunsuz akan bir plastiği var.

not: sanırım bu direksiyon olayı diğer citroen'lerde de varmış.

edit: greenbaracuda uyardı, bahsettiğim araç birinci nesilmiş, yeni modellerde bu detay kaldırılmış. yani sabit göbekli direksiyon sistemi için (bkz: citroen c4 birinci nesil)
tümünü gör
ilgili galeri