2006 yılından bu yana üretilen citroen'in kompakt beş koltuklu mpv modeli. yedi koltuklu büyük kardeşine ise citroen grand c4 picasso denir.

ilk nesillerinin tasarımı daha önce citroen c2, citroen c3 ve citroen c4'ü dizayn eden donato coco'ya aittir. 2013'te üretimine başlanan ikinci nesillerinin tasarımı ise frederic soubirou'ya.

türkiye'de sadece 2015'te üretimine başlanan 1600cc bluehdi 120hp güç üreten motorla satılmaktadır.
İlk nesil modelleri panoramik ön cam ve göbeği sabit direksiyon tasarımıyla rakiplerinden ayrılırdı. Direksiyon gitti ama panoramik ön cam hala üretiliyor. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim dikey yerleştirilmiş parçalı far tasarımı konusunda hoşuma giden iki araçtan biri. Nissan Juke sonradan hoşuma gitmeye başlasa da bu kendisini ilginç bir şekilde ilk çıktığından itibaren sevdirdi. Lanetli olanı için: (bkz: Fiat Multipla)

Dipnot: Latspell, abi bunun başlığını açmayı nasıl unutursun ya? Bi de Citroen üstelik...
Göze çok güzel görünen mpv'lerden bir tanesi. Hem dinamik, hem ferah, hem de ekonomik. Oldukça başarılı.
Citroen Grand Picasso'nun 5 koltuklu versiyonu.

İlk jenerasyonu, artık hangi durumda ne tepki vereceğini ezbere bildiğim PSA'nın PF2 platformunu kullanır. 2013 yılında beri üretilmekte olan ikinci jenerasyonu ise tasarım olarak çok şıktır. Altyapı olarak PSA'nın EMP2 platformunu kullanır.
yakında hakkında çok daha detaylı test yazısı, inceleme yazabileceğimiz ve uzun bir günce yapma fırsatı bulacağımız otomobil.
Aile babası olma meraklısı yazarları aynı başlık altına toplamayı başarmış otomobil. Tebriks.
Arabalı Sözlük incelemesini dört gözle beklediğim otomobil. Babama aldırmayı düşünüyorum.
Yaşımla çok alakasız olarak 2013 ten beri resmen aşıgı oldugum içine bindigimde inmek istemediğim ve citroen olarak alabilecegim 2 modelden birisi
birkaç donanım ile konforuna konfor katılmış büyük aile arabası. onlar da şöyle;


--- spoiler ---
1.6 litre 120 HP’lik BlueHDI motor, EAT6 tam otomatik şanzıman ve cam tavanın standart olarak sunulduğu 5 kişilik C4 Picasso ve 7 kişilik Grand C4 Picasso modellerinde temassız bagaj kapağı açma, aktif şerit uyarı ve şeride geri sokma sistemi, yeni 3D efektli farlar, 3 yeni renk seçeneği ve trafik tabelalarını okuma sistemi eklenen donanımlar arasında yer alıyor.
--- spoiler ---
Küçük çapta bir makyaj geçirmiştir. Bu güncelemeyle birlikte yeni ızgara, LED farlar, yeni tasarımlı 17 inç jantlar, farklı renk alternatifleri sunulmaya başlanmıştır.

Hem C4 Picasso hem de C4 Grand Picasso modelleri için geçerlidir bu güncelleme.

Picasso’nun başlangıç fiyatı 108.650 TL’yken, Grand Picasso 121.800 TL’den başlıyor.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri