Kullanması çok zevkli olan araba.

İç mekan: Sınıfına göre büyük bir iç mekana sahip. Bolca eşya gözü var(ön tarafta 12 tane var), arka diz ve baş mesafesinde hiçbir sorun yok(benim 1.85 metre boyunda ki arkadaşım çok rahat oturabiliyor arkada), plastik kalitesi zayıf bazı yerlerde soyulmalar var ama 9 yıllık bir araba için pek absürt bir olay değil. Göstergeler ortada(direksiyon arkasında sadece devir saati var) ve hepsi dijital, ama bu herhangi bir kullanım zorluğu yaşatmıyor. Ayrıca devir saatinin, kesiciye girerken kırmızılaşması arabaya sportif bir hava katıyor.

Sürüş dinamikleri: Arabanın gerçekten çok iyi bir yol tutuşu var, önden kayma neredeyse hiç yok ama araba virajda frene basmak gibi acemice hareketleri hiç affetmiyor arkası anında geliyor.Yani arka taraf dengeli değil. Onun dışında esp var ama arabayla oynamanıza hiç müsaade etmiyor anında müdahale ediyor(Esp kapatılabiliyor ama 50 km/s'den sonra kendisi tekrar aktif oluyor). Direksiyonu oldukça hisli, en ufak bir çukuru bile hissedebiliyorsunuz, ayrıca ıslak zeminde olan hafif kafa çekmelerini de hissettiriyor. Boyut olarak biraz büyük ama direksiyon göbeğinin sabit olması hiçbir probleme yol açmıyor.

Motor: 1.6 lt. turbo dizel üniteye sahip. Bu ünite 110 hp ve 270(bazı yerlerde 240 yazıyor en sağlıklısı dyno'ya sokmak) n/m güç üretiyor ve kaçıncı viteste olursanız olun gaza yüklendiğiniz an ivmelenmeyi hissedebiliyorsunuz özellikle 2. viteste sizi koltuğa yapıştırıyor. Ayrıca hiç dizel motor gibi değil 5000 devire kadar çevirebiliyor ve gidiyor da araba,(tabi 2000-4000 arası gibi gitmiyor ama ölü değil 4000 devirden sonra) zaten 5000 devirde kesiciye giriyor(elektrik kesmiyor sadece devir sabit kalıyor ve daha üstüne çıkmıyor)

Fren: Fren performansı çok iyi, çok güzel duruyor ama gazlarken 3-5 kere sert ve uzun süreli fren yapınca frenler şişiyor ve performansı düşüyor ama biraz soğutunca eski gücüne kavuşuyor.

Şanzıman: 5 ileri manuel şanzıman var. Vites geçişleri kemikli ve debriyaj oldukça sert, ama vites oranları biraz kısa. Son hızı 195 km/s(fabrika verisi bu ben hiç çıkmadım o sürate) ama 180 km/s'ye kadar çok rahat çıkıyor.

Süspansiyon: Arabada çok sert süspansiyonlara yer verilmiş. Ve çok engebeli zeminlerde ilerlemek ızdırap oluyor. Ön taraf bağımsız arka taraf torsiyon çubuğu ve sert yaylar ile birleşince arka taraf, çok ama çok konforsuz oluyor. Onun dışında arabada 205/55/R16 ebatında lastikler var eğer ince yanaklı bir lastik taksam bu konforsuzluk daha da fazlaşacak.

tümünü gör
ilgili galeri