Dünya çirkini otomobil. Citroen sanırım bu yüzden gidip Cactus gibi bir ismi kendisine layık gördü. Satış fiyatları çok pahalı değil satsa satsa belki bu yüzden satar.

Kabinde sağda oturan için havalandırma ızgarası yok, kapı tutma yerleri ergonomik olarak hatalı, malzeme kalitesi rezil, otomatik şanzıman çok ama çok kötü vs. elle tutulur tek yanı düşük yakıt tüketimi ve kapılarda olan silikon meme gibi şeyler. Caddelerde falan görmemiz çok normal. Olmadı citroen.
Tasarımını yapan adamın intihar ettiği araba.
Böyle bir şeyi diyelim ki çizdiniz, ya arkadaş üretim bandında falan kimse demedi mi biz napıyoruz diye.
Beyazı yine bir nebze, kırmızısı falan skandal. Malzeme kalitesinden falan hiç konuşmayalım zaten. Arka camlar açılmıyor sanki coupe araba yapmışlar. Neymiş kilosunu azaltmışlar, ne yaparım arkadaş hafifse yarışa mı gidiyoruz.
Bu kadar çirkin bişi üretmek için ne kadar düşündüler merak ettirendir.
Yani bir insan evladı şunu tasarlarken tam ne düşünebilir çok merak ediyorum. Az yakıt tüketiminin en başlıca sebeplerinden biri araba tasarlanırken kilodan çok fazla tasarrufa gidilmesidir. Arka kapılarda otomatik cam olmayışı, koltukların destekleri, klima ızgaraları derken 1 ton'un altına inmeyi başarmışlar.
İçine oturduğunuzda kendinizi 'fakir' hissetiren arabadır.
Ön koltuk dizaynı dışında başka bir numarası da kanımca yoktur. Kapılarda ki bump'lar güzel düşünülmüş ama çok abartı görünüyorlar. Beyazında kontrast güzel iken kırmızı-siyah olanı gerçekten çirkin görünmekte. İçeride ise yolcu için havalandırma ızgarası dahi yoktur. Arka camlarda açılmıyor zaten. Yılın gereksizi falan seçilebilir.
2015 yılında, en iyi tasarım ödülünü alan arabadır.

Ayrıca keşke 115 HP gücünde dizel motor seçeneği ile birlikte spor paketli(alçaltılmış ve sertleştirilmiş süspansiyon sistemi, güçlü frenler, manuel vites vs.) versiyonunu çıkartsalar. İşte o zaman gayet alabileceğim bir araba olurdu.
en iyi tasarım ödülünü nasıl aldığını anlamadığım arabadır.
araba da çalıntı onlarca parça var, resmen her şey eksik. rijit'lik çok düşük çünkü kapıların bir kısmı yok.
bu tarz hareketlere kılım sevmiyorum.
sinirli kişiler için güzel olabilecek bir arabadır.
sinirlendikçe tekmele kapıyı, kafa falan at rahatla. aslında güzel olabilir.
(bkz: Honda city) den sonra gördüğüm tipsiz modellerden biridir. Böyle tövbe estağfurullah bir şeydir. Kuran ı yakıp fareye dönüştüğü iddia edilen yaratığa benzemektedir
1 senedir kullandığım otomobil. 1.2 shine etg5 modelini kullanıyorum ve 30000 km olmasına rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmamakla birlikte dizellere rakip olabilecek kadar az yakması ayrı bir güzelliği.
Beyazı gözüme güzel gözüken otomobil. Kırmızı rengi de bir o kadar itici geliyor. Kapıdaki olay aslında güzel düşünülmüş, en azından başka bir otomobilde yok bu yüzden özel denebilir. Ama dediğim gibi kırmızısı bitik dedem.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri