Citroen c2'nin en performanslı modeli.

1.6 litrelik benzinli motor 125 hp 143 n/m güç üretir. Aracın ağırlığının 1084 kg olduğunu düşünürsek bu motor tatminkar bir perfomans sunar. 0'dan 100'e 8.6 saniyede çıkar. Citroen, bu arkadaşı efsanevi saxo vts'in yerini doldursun diye çıkartmıştır. Doldurmuş mudur sorusunun cevabı, hayırdır. Ayrıca sürmeyi istediğim arabaların başında gelir.
Tipi pek hoş ama direksiyonu hissiz, esp'si kapanmayan, kullanması çokta eğlenceli olmayan bir warm-hatch diye biliyorum. Birde 1.4hdi olanları vardır ki 50lira mazot alırsanız 20lira kendi koyuyor o derece.
Esp'si kapanmayan, süspansiyonları kazık gibi olan, hiç bir amaca hizmet edemeyen arabadır.
resmen arada kalmıştır, hızlı mı gitsem, gündelik bir araba mı olsam ayrımında kalmış olduğu her halinden belli.
Alanların ivedilikle elden çıkardıkları model.
Aslında oversteer'a çok uygundur, arkası hafiftir, eğlendirebilir. Yakıtı da düşüktür.
Uyguna bulunursa binilebilir diye düşünüyorum.
Parçaları çok çok çok pahalı olan citroen modeli.öyleki aynanın yanındaki plastik üçgen parça için bile 160 tl fiyat çekerler ve parayı versen bile en az 3 gün sonra gelicegini söylerler.
citroen saxo vts'nin albesinin yakınından bile geçemeyen varis. 125 beygir / 143 nm tork ilişkisine hiç girmeyeceğim bile.
2005in son ayları 1992 E36 325i var babamda o zaman kilitli diff vs güzel bir arabaydı .İş olaylarından dolayı başka bir şehire taşındık ve burda anneme bir araç almak gerekiyordu, Babam anlayacağınız üzere çılgın biraz kendinede şirket aracı verilince sattık e36yı yaşıda vardı biraz malum buda ek oldu satıldı geçmiştede 205 gti 1.9 sahibi olmuş birisidir. Karar verdik sıfır bir araç alalım öncelikle otomatik olsun falan bakıyoruz elimizdeki en mantıklı seçenek C2 VTR dı aralık ayında citroen yeni bir reklam kampanyası ile VTS çıkıcak diye duyurdu vtr ile vts arasındada 15hp +2 fazla hava yastığı +ESP bi kaç detay daha vardı tabi manueldi vts babam hafta sonları kullandığımda bende zevk alırım diye bu aracı istedi ben o dönemde 10 yaşında olduğum için karar da çok etken olamasamda vts kulağa güzel geliyordu .Hiç unutmam 6 ocak 2006 da geldi araba türkiyeye gelen ilk 5-10 arabadan biriydi bizimki güzel anılarımız oldu aracın detaylarına gelirsek ben 15 yaşına kadar yani 5 yıl bizle kaldı araç . Trafikte ehliyetsiz araba kullandığım döneme pek yetişemesede detaylarını oldukça iyi hatırlıyorum .Günlük kullanım için gereksiz sert bir otomobil ama yol tutuşu oldukça iyi .Teknolojik donanımları oldukça güzel satıldığı yıla göre .Performansı tatmin edici ancak 106 gti performansı beklenmemeli hiç bir zaman .Satıldığı yılda emsal fiyata 1.6 102 hp olan leon stylance donanımı ile aynı fiyatta olduğunu düşünürsek makul bir seçenek çünkü performans donanım olarak çok fazlasını veriyor tabi bi alt sınıfta olsa bile pancar motordan iyidir yinede .
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri