Çin menşeili ithal motosikletlerdir. Kalitesi yerlerde olan ürün grubudur bu nedenle nazlıdır, ilgilenilmelidir.Öyle bi ilgilenilmelidir ki yolculuktan önce ve sonra civatalar vidalar falan kontrol edilmeli ,sıkılmalıdır. Evet bu aletlerin yolda titreşimden vidaları düşebiliyor,arka tekeri yola salıverme ihtimaliniz var.Bunca kalitesizliğinin yanında iyi yanı yok mu tabi ki var.Mesela ucuz yolludur,üst seviye akıllı telefon parasına motor sahibi olursunuz, otobüsleri dolmuşları çekmek zorunda kalmazsınız.Motor parçaları ucuzdur tamiri ucuza gelir. Bazı motorlar eski japon motorlarının kopyası olduğu için ilgi çekici olanları vardır, bi de harley logosu oldumu al sana cruiser .
1.Lambaları genelde kötü olur değiştirebilirseniz sizin için daha iyi olur.
2.Bayiden aldıktan sonra da siz iyice bir daha kontrol edin çünkü bazı ustalar kutudan çıkan motoru özensizce birleştiriyorlar.
3.Elinizden iş geliyorsa kendiniz yapmaya çalışın.
4.Artçı bence almayın, adamı bu yaştan sonra prostat yaparsınız.
5.Lastikler kötü .Değiştirmeye bakın,olmazsa çok dikkatli olun.
6.İkinci eli zayıf.
7.Japona paranız yetiyorsa bunlara bulaşmayın derim, gidip kurye çıkması motoru alın demiyorum tabi.Mesela paranız cbf'ye yetiyorken gidip superlight almayın.
8.İlk defa motosiklet kullanıyorsanız hele o motor da çin malı motorsa motosikletlerden soğumayın,çünkü her motosiklet böyle değil bu aletler gerçekten çok kötü ama diğerleri böyle değil onlar daha rahat.
9.Çok devirli kullanmayın ,vidalar gevşiyor, fazla titremesin makina iyi olmaz.
10.Çin malı scooter almayın derim.
Özetle bu motosikleti 5-10 yıl sıkıntısız kullanan da var, nefret eden de.Bakımlarınızı eksiksiz yapın, normal motosiklete göre 4 kat daha özenle kullanın,dikkkatli kullanın ve ekipmanlarınızı hiç eksik etmeyin.
Ürün yelpazesi son yıllar da ciddi oranda genişlemiştir. Eskiden cub-scooter-commuter motorlarının yanında cross ve cruiser seçenekleri varken şimdilerde naked, cafe racer, enduro tarzı motosikletler de var ama artık eskisi kadar ucuz değiller, ikinci el japon motosikletlerini tercih ederim, yine de motosiklet alacaklara çin malı motosikletlere de bir bakmalarını tavsiye ederim, çok havalı görünenleri var çünkü. Belki de çin malı bir motosiklet hoşunuza gider, belli olmaz.
bunlar da ilginizi çekebilir