egzoz'un çıkış kısmının iki tane olduğu duruma verilen isim. Otomobil dünyasında egzoz sayısı önemli bir göstergedir, kaç tane var ise sanki o kadar güç varmış gibi düşünülür.

Bu düşünceleri bir kenara bırakırsak, güzel dizayn edilmiş olanları oldukça seksi görünüme sahiptir. Ben özellikle renault sport otomobillerinin tamponun ortasından çıkan egzozlarını çok beğenirim.
Genellikle hot hatch'lerde gördüğüm egzoz düzeni. Simetrik olmadığı zaman rahatsız edici olsa da simetrik olduğunda hoş görünür.
Hemen hemen her türlü 4 tekere yakışan egzoz çeşidi. Asıl amacı gazın çıkışını rahatlatmaktır. Bu sayede arabanın egt yapmasının önüne geçilir.
eşimin araba almadan önce ısrarla beni tembih ettiği bir özelliktir. "lütfen arabada çift egzoz çıkışı olsun. diğerleri çirkin duruyor" ?!?!
sportif ve estetik görüntü kazandıran sistem.
her arabaya takılmaması gereken egzoz tipi. sonuçta hesapsız takılan çift çıkışın arabayı boğması gibi bir durum ortaya çıkabilir.
Çift çıkışı iptali yapıp çapraz warex çıkaran vardır ben hayatta yapmam sanırım neticede egsoz sayısıyla doğru orantılı bir güç algısı var toplumda.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri