1925'te abd'de kurulan ve sık sık el değiştirerek dodge, jeep ve daimler-benz'in yan firması muamelesi görmüş otomobil markası. son olarak geçtiğimiz yıl fiat grubu, markanın tamamını bünyesini katmıştı.

ayrıca bir döneme damgasını vuran grand cherokee, chrysler ile hayat bulmuştur.
Fiat grubuna satıldıktan sonra Chrysler Voyager artık Lancia Voyager ve Chrysler 500C, Lancia Thema adını almıştır. Bu iki otomobil üzerinde, sadece çok ufak değişiklikler yapılmıştır.
amblemi, beş köşeli yıldız. merkezden gelen beş ışın ise, grup çatısında bulunan jeep, plymouth, dodge ve eagle'ı temsil ediyor.
resmen pimi çekilmiş bomba. önce 2008 büyük otomotiv krizinde hükümeti söğüşlemişler, sonra daimler'e borçlarını ödetmişler, şimdi de fiat'ın elindeler. bu kadar sorun yaratan bir firmayı niye zorla ayakta tutmaya çalışıyorlar ki? safi zararlar...
1996 model stratus v6 motor modeline sahip olduğum araçtır.merak ettiğim bir konu ise bu aracı yaklaşık 28 gündür yatırmaktayım. Sizce bu süre zarfından sonra aracı çalıştırırken nelere dikkat etmeliyim? beni yeşillendirecek olan üstadlarıma şimdiden teşekkür ederim.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri