Herhangi bir piyasası olmayan fiyatlardır. Bu sektörde herkes kafasına göre fiyatlar belirler, çünkü aslında maliyetler tahmin edilenlerden çok daha azdır. Yani işin özü kim kime ne kadar sokabilirsedir.

Chip tuning sektöründe fiyatlar yurt dışı fiyatlarına uygun olacak şekilde ayarlanır ama işlerin hemen hemen hiç biri yurt dışı kalitesinde yapılmaz. Ellenmesi gereken haritaların bir çoğuna kimse el atmaz, dokunmak istemez.

İşi bilmeyenlerde genellikle yapacakları dosyaları yurt dışından alır ve biraz daha geliştirmeye çalışır. Bunun maliyeti de yaklaşık olarak 500-600 tl'dir. Zaten işi bu map ile çözüp bir daha chip tuning için dosya almadıklarını düşünürsek aslında ne kadar ucuz bir iş olduğunu anlayabiliriz.
minimum 500 lira çekilen fiyat. kaliteli yerler 750 liradan aşağı çalışmıyorlar. aslında maliyeti çok daha ucuza gelebilecek bir işlem ama piyasası bu olduğundan 500'ün altına indiğinizde işkillenebilirsiniz.
genelde yurtdışından dosyaların satın alınması şeklinde piyasa yürüdüğünden maliyeti çıkartmak adına ayar çekilen fiyatlar. malum çok fazla kişi bunu yaptırmıyor ve adam aylık masraflarını çıkartabilmek adına fiyatı yukarı çekiyor. rağbet gören bir sektör olsaydı, sürümden kazanmak adına belki biraz daha aşağı çekilebilirdi.
Herkesin kafasına göre fiyat belirlediği sektörün 'saçma' fiyatları. Yurt dışından aldıkları dosyaların bedeli 300 - 400 tl. Üstünü kime sokabilirlerse o kadar fiyat çekiyorlar. 1.000 tl diyen adam sıkı bir pazarlık ile 650 - 700 tl'ye düşebiliyor.
Aynen bana maslakta sadece vag grup yazan 3 harfli bi firma kitlemisti 1400 papel yok en iyi biz yaziyoruz falan inandik guvendik zindiga.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri