chevrolet'in artık yeni araç satışı yapmayacağını ama 10 yıl daha yedek parça satışına devam edileceğini anlatan yazıdır. 2014 yılında yapılmıştır, kaldı size 9 yıl.
milletin elindeki arabaların değerini dibe vurduran hamledir.
büyük marka olamamak işte bu demek oluyor. sen git 1 ay önce bilmem kaç paraya bir araba al, adam çıksın 1 ay sonra 'araban çöp' desin. geçmişler olsun.
Avrupa çapındaki satışları için bu durum geçerli olması lazım
Ülkemizdeki kullanıcılarına ülkeyi terk ederek en büyük kazığı atmış firmadır.
En son 20.000tl indirim ile elinde kalan arabaları itelemeye çalışıyordu.
2014te güzel bi indirim yapıp elindeki araçları satmayı başardılar. 10 seneden sonra acaba ne olacak
ikinci eli sanılanın aksine hiçte ucuzlamamış olarak tespit ettiğim olay
31 Aralık 2015 itibariyle Avrupa'da Chevrolet marka satışlarının durdurulmasıdır. GM, Opel (İngiltere'de Vauxhall) araçlarına konsantre olacaklarını belirtmiştir.
chevrolet'in opel satışlarını baltaladığı iddiasıyla gm'nin chevy'i avrupa pazarından çekme kararı. chevrolet'in tüm operasyonları kardeş marka opel'e devredildi. yedek parça işi biraz demagoji. aynı arabaları opel de üretiyor sonuçta.

chevy'nin önümüzdeki yıllarda geri döneceği haberleri ise sevenlerini biraz aldatmak üzerine kurulu gibime geliyor. bakıyorsun bolt avrupa'da 2017 satışa sunulacak. içerikte ise opel ampera adı altına satılacağı söyleniyor. aslında dedikleri doğru bolt avrupa'ya gelecek ama ampera adı altında rebadge edilmiş şekliyle.

chevrolet cruze ve chevrolet aveo bildiğin astra ile corsa'yı kesti. hemen hemen aynı kalite, daha dolusu ama daha ucuzu. iş bu hal alınca insanlar opel yerine chevrolet'i tercih etmeye başladı. gm eğer avrupa'ya chevrolet modeli getirecekse artık opel adı altında olacak. uzakdoğuda daewoo, avrupa'da ise opel ismi olacak bundan sonra herhalde.
Bu kararın verildiği hafta Chevrolet Spark 18.000 TL, otomatik şanzımanlı orta donanım bir Chevrolet Aveo HB ise 25.000 TL idi.
Bu paralara alabilenler aradan geçen 3-4 yılda bile ikinci elde çok karlı bir işe imza atmışlardır. Keşke ben de alabilseydim dediğim durum!
grup çatısı altında kendi işlerini baltalamamak adına alınan karar. aslında chevrolet'nin camaro ve corvette gibi üst sınıf performans araçları, opel'in ise astra ve clio gibi daha orta sınıf aile arabaları üzerine uzman olduğu bilinen bir gerçek. bir de sen chevrolet'yi alıp avrupa'da opel'in daha altında bir satış politikasıyla aynı araçlarını satmaya kalkarsan, tabi zarar edersin.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri