Bide bunlarin Z06 modeli var sanirim amerikalilar gercekten uzaylilarla teknoloji alisverisi yapiyor yoksa mumkun degil bu tasarim bu ses c6 c7 uzerine z06 gibi bi aygir uretmek he bide yeni kasanin z zerisi neden z07 degilde z06 bilen varsa aciklar ins
C7 kasasıyla corvette çizgisinden iyice uzaklaşan aracı bir de orta motorlu yaparlarsa ruhununun kalan yüzde 10luk kısmını da Ferrari'ye satmış demektir. Corvette bir efsanedir ve Corvette olduğu için sevilir, Ferrari'ye benzediği için değil. Bu hatayı yapmazlar umarım.
Muscle car olan statüsü ruhu ile beraber kaybolacak otomobil. Reis sen Porsche misin?
Z06 aslında bir model kodudur ve Corvette'in tarihinde önemli bir yeri vardır, yani aslında C6 ile ortaya çıkan bir model değildir. İlk olarak ikinci jenerasyon Corvette'de, 1963 yılında görülmüştür. C2 Z06 yakıt enjeksiyonlu 327 cid. motora sahipti ve 360 bg güç üretiyordu.

Daha sonra yıllar boyunca üretimden kalktı ve modern dönemlerde tekrar, C5 Z06 ile geri döndü. C5'ler 405 bg güç üreten LS6 makineye sahipti. Sonrasında C6'da Z06 da gördük ki o makine ayrı bir güzeldi. 505 bg üretirdi ve 427 cid'di.

Yeni Stingray'de de Z06 üretilmeye devam ediyor. Teknik özellikleri için: Corvette teknik özellikler.
Ortadan motorlu Corvette'in geliştirildiği yönündeki iddialar gittikçe ciddileşiyor ve Detroit News'in birçok farklı kaynaktan aldığı haberlere göre araç 2019'da satışta olacak. Bu kaynakların ismi verilmiyor çünkü henüz otomobil resmi olarak açıklanmadı ama spekülasyonlar otomobilin 2018'deki Detroit Otomobil Fuarı'nda 2019 model olarak tanıtılacağı yönünde.
C7'nin, C8 ile aynı anda üretimde olacağı söyleniyor.
2019'da ortadan motorlu olarak gelecek olan otomobil. Amerikalı huylarından kurtularak ortadan motorlu bir düzene sahip olacak ve avrupalı rakiplere gözünü dikmiş durumda.
C3,C6 ve C7 kasalarına bayılıyorum bunların be!
Kız olsam tümbirik ergenler yerine bunlara düşerdim herhalde.
C6 kasasının hâlâ eskimediğini düşündüğüm otomobil. Daire şeklindeki stoplarıyla kendine has bir havası vardı ama şimdi de güzeldir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri