Chevrolet'nin C7 gövdesinde ürettiği ve bugüne kadar bantlardan inmiş en güçlü Corvette modelidir.

ZR1’de daha önce Z06 modelinde kullanılan, 6.2 litrelik LT5, V8 motor yer alıyor. Supercharger destekli bu motor ZR1 için özel olarak elden geçirilmiş. Motorun intercooler'ı LT4'teki üniteye göre yüzde 52 daha genişken, motorda GM’in ilk kez uyguladığı çift enjeksiyon sistemine yer alıyor. Bu sistem çok daha verimli yakıt akışı sayesinde silindir içindeki patlama verimliliğini arttırıyor ve motorun 755 bg güç üretmesini sağlıyor. Maksimum hız 330 km/s’den fazla olarak belirtilirken 0-100 km/s’nin yaklaşık 3.0 saniye civarında olmasını bekleyebiliriz (henüz paylaşılmadı).

1598 kg boş ağırlığındaki ZR1'de ilk kez otomatik şanzıman kullanılıyor, 8 ileri olan bu ünite dışında 7 ileri manuel şanzıman da alabiliyorsunuz.

ZR1'in gövdesinde ciddi şekilde aerodinamik çalışma yapılmış ve iki farklı aerodinamik paket sunuluyor. Standart kanat Low Wing ayarı olarak geçiyor ve ulaşılabilecek en yüksek maksimum hız ile standart Z06’ya göre yüzde 70 daha fazla yere basma gücü üreten bir şekilde tasarlanmış.

Diğer seçenekse iki kademeli şekilde ayarlanabilen High Wing (ZTK Performance Paketinin bir parçası) ayarı. Bu ayarda ZR1, Z06 modelinin opsiyon olarak sunulan Performance Pack ayarına göre yüzde 60 daha fazla yere basma gücü üretiyor. Bu modda arka kanat 431 kg yere basma gücü üretiyor.

Yeni Corvette ZR1 2018’in ilkbaharında satışta olacak.
Gücünü 765 PS olarak telaffuz etmesi daha eğlenceli olan ve bir de Los Angeles'ta sürpriz biçimde convertible kardeşe kavuşan hırçın Corvette.

Üstü açılır versiyon sanırım bu özelliğe sahip ilk ZR1 ama emin değilim.
Üstü açılır versiyonunun önceki gibi targa gövde tipinde olması beklenen otomobil.

www.motor1.com/news/180583/photos-show-topless-chevrolet-corvette-zr1/
Maksimum hızı 345 km/s'dir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri