chevroletin suv segmentindeki aracıdır. bana mı denk geliyor bilmiyorum da nerde bir müteahhit görsem altında bu araç var. aslında fiyatına göre iyi arabadır ama yakmaz adeta içer. chevrolet'in türkiye'den çekilme kararıyla bitmiştir.
Şu an için yedek parçası resmen araba fiyatına gitmek olan otomobil.

chevrolet'in yeni araç satışını durdurmasından sonra en çok darbe yiyen otomobillerden biri zaten captiva idi.

bu yüzden fiyatları oldukça düştü ama dediğim gibi alması kolay da satması ve binmesi zor..
teknik anlamda yerlerde olup türkiye'de ele göğe sığdırılamayan bir arabadır. yol tutmaz iç tasarımı kötüdür, rüzgar sesi alır, motorları vasattır, otomatik vitesi berbattır.
iç mekanı çok geniş olan suv. bagaj hangar gibi. kalabalık aileler için 7 kişilik versiyonu ideal. yanılmıyorsam 2012 sonrası modellerinde 4x4 seçeneği yok. otomatik vitesi de berbat değildir (6 farklı otomatik vites tecrübesi sonrası kişisel yorum), çamur atmayalım.
Sınıfının bu fiyata en iyi arabalarından birtanesi.2.0 dizel motor sanıldığı kadar fazla yakmıyor.6 ay kullandım ortalama yakıt 9 lt civarı.Gidişi , duruşu o kiloya ve yüksekliğe göre ortalama değerlerde.Ön konsol ve içi çok gösterişli ama kalite düşük.Virajlarda özellikle 130 dan sonra tekne efekti yaşamanız kaçınılmaz.Türkiye'den çekilmeleri sonucu fiyatları çok düştü ama o fiyata bu özelliklerde rakibi yok.
günümüzde 75 bin liraya temiz clio'nun bile zor bulunduğu güzide ülkemizde f/p konusunda uzak ara önde olan araçtır. şu rüzgar sesi olayından bi kurtulmamız gerekiyor, arkadaş e segmenti araç mı bakıyorsunuz bu nasıl ses fetişistliğidir :) piyasadaki araçların %90'ı 120 km'de içeri rüzgar sesi alıyor artık baydı bu muhabbet gerçekten.

eski kasasında kullanılan 5 vites aisin üretimidir ve sorunsuzdur. yeni kasada ise şanzımanlar sorunludur, kart yakma sorunları oluyordu. bu aracın tipik en büyük sorunu trim sesleridir. trim dışında fazla yaktığı konusu tamamen hurafe. golf mu bakıyorsunuz kardeşim? 2 tonluk bir arabadan bahsediyoruz, sıfır km 1300 kiloluk civic bile şehir içi 12-13 litre yakıyorken kalkıp bu araca çok yakıyor şudur budur demek büyük haksızlık.

araçların yakıt sarfiyatlarına bakarken muadillerine göre değerlendirmek gerekir. bu bağlamda yakıtı içtiğini asla söyleyemeyiz. yedek parçalarının 2024 yılına kadar garanti edildiğine değinmek lazım, zaten çoğu parçası opel ile aynı diye biliyorum. bunun dışında rahat satılır mı, tercih edilir mi zaman ilerledikçe daha da zor olacaktır. şu anda bir problem olduğunu düşünmüyorum.

bence günümüzde alınacak bir araçtır. fakat belirttiğim gibi, günümüzde. seneye ve sonrasında hüsran yaratabilir
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri