chevrolet'nin yeni camarosu'dur. künyesini aşağıya fotoğraflarını yana bırakıyorum. başka da bir şeye söylemeye gerek yok zaten.

- 6.2 litrelik LT4 V8 motor
- 650 beygir güç
- 881 nm tork
- 6 ileri manuel şanzıman
- 10 ileri otomatik şanzıman (opsiyon)
- önde 285/30 ebatlı goodyear eagle f1 lastikler 20 inçlik jant
- arkada lastik ebadı 305/30
- yola çıkış: 2017
çok yakışıklı, katalog verilerinde çok hızlı, eminim iyi pazarlanacak olan otomobil. ama gel gör ki eminim ki bu otomobilde pist özürlüsü çıkacak ve kimseye kendini sevdiremeyecek.
Bünyesinde C7 Z06 ve CTS-V deki motorun aynısını barındırır. Pist odaklı ve 2+2 lik oturma düzenli bir muscle cardır. Şimdilik rakipleri Ford Shelby Mustang gt350ve Dodge challenger srt hellcatdır. Eğlenceli günler bizi bekliyor, ama ekran başında...
Bu arkadaş Nürburgring'de 7:29.60 ile son derece iddialı bir tur atmıştır. Yukarıda turun tamamının videosunu izleyebilirsiniz. Bu derece 997 gövde kodlu Porsche 911 Turbo, GT3 RS gibi son derece iddialı modellerden bile hızlı. Üstelik otomobili yarış pilotu değil, şasi mühendisi kullanıyor. Yani ilerleyen dönemlerde bu otomobilden daha iyi bir derece yapıldığı haberini alabiliriz.
Altyapı olarak, General Motors'un Alpha isimli platformunu kullanan otomobil.
Şasi mühendisi pilot arkadaşın pilotajı gayet iyi fakat tüm videoyu izlediğimde sanki bazı noktalarda limitleri tam olarak zorlamamış gibi geldi. Biraz daha gözü kara bir profesyonel pilotun elinde 6-7 saniye daha hızlı bir zaman yapması olası bence bu arabanın. Amerikanların pist özürlüsü olduğu dönemler bayaa eskide kaldı artık. Daha öncesinde z07 paketli c6 corvette z06, corvette zr1, camaro z28, mustang gt350 falan da hep güzel zamanlar yaptılar.
alfa romeo giulia quadrifoglio ring videosundaki test pilotu fabio franciaya verseler, 8-10 sn dahası güle oynaya olan araç. mühendis arkadaşımız 3-4 perçini atmayı unuttuğunu tam teste çıkarken hatırlamış ve araba aman ortadan kırılmasın laf yemeyelim şimdi gibi bir ruh haliyle kullanmış.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri