Ford Mustange rakip olarak üretilmiş Chevrolet modelidir. 1967 ile 2002 arasında toplam 4 jenerasyon olarak kesintisiz üretilmiştir. 2010'da 5nci jenerasyon ile tekrar satışına başlanmış olup, 2016'da 6ncı jenerasyonu satışa çıkacaktır. 80'li yıllarında başlarında motor gücünden taviz verse de, coupe ve convertible spor araç formatından hiç çıkmamıştır.
1967 ile 1969 arasında üretilen ilk jenerasyon Camaro'lar ikonik otomobil modelleri arasındadır. 2nci jenerasyon günümüzde değerlenmeye başlamıştır.
Balta kafa'sı ile sevdiğim otomobil.
Eskilerden günümüze temiz kalmayı başarmış olan modellere şimdi bir ev parası isteniyor.
Yenilerinin beş para etmediğini düşündüğüm otomobil. Eskileri ne kadar amaca hizmet eden, yeni bir şeyler vaad eden otomobiller ise yenileri bir o kadar kişiliksiz. Ülkemizde bol bol Rs versiyonu var, ne hızlı gidiyor ne iyi dönüyor, kuru gürültü.
6ncı jenerasyonu 2016 model olarak satışa sunulmuş olup, yeni motorları ve hafifletilmiş şasesi ile gelecek vaadetmektedir.
ilk yıllarında Chevrolet büyük blok motor üretmediği için bu görevi Yenko, Baldwin Motion gibi özel bayilerin ürettiği ve bu tip hareketlerin COPO olarak adlandırıldığı Pony Car. COPO daha sonra diğer modellere de sıçramış, kendini Chevelle ve Nova gibi modellerde de göstermiştir. Şasi olarak Pontiac'ın Firebird'ü ile aynıdır.
durmayan arabalara sahip modeller. 2015 model bir zl1 6.2lt v8 motora sahip ve 580 beygir güç üretiyor. 0-100km/h desen 3.9 saniye ama pistte tam gaz giderken viraja yaklaşıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz frenler tutmuyor. ne yapılması gerektiğine dair güzel bir videoyu şuradan izliyebilirsiniz. elemanın soğuk kanlılığına hayran kaldım resmen.
700 beygirlik modifik bir versiyonunun içeriden alev alarak beni şok ettiği araba. hafif gazlarken alevler yükseliyor iç mekandan. ilginç yani. www.youtube.com/watch?v=rbtL7darPV0
Çarpışma testlerinde skandal işlere imza attığı söylenen otomobil. Kendisi için başarısızlık abidesi deniyor.
Artık 2.0 turbo motor seçeneği sunan araç.
gönlümün efendisi. ama eski kasa olanı.
(bkz: eski kasası yenisinden güzel olan modeller)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri