49-75 arası üretilen sanat harikası seri . 57 convertible versiyonları bence serinin en güzel otomobilleridir.
Önden hep gülümseyen bir surat ifadesine benzettiğim otomobil.
Aslında zamanının sıradan otomobili olup zamanımızda değerli olan bir otomobildir sebebi de gerçekten tasarımının güzel oluşundadır. Ülkemizde ve yurtdışında tıpkı o zamanlardaki çoğu araçta olduğu gibi bir çok işte kullanılmıştır, ülkemizde dolmuş-taksi olarak uzunca yıllar görev yapmıştır, bazen ambulans bazen cenaze aracı olmuştur. Malum zamanında şimdiki gibi çeşit yok, ellerinde işe yatkın hemde nispeten ucuz araçlar olduğunda bu şekilde kullanılmış. Ülkemizde dolmuş olarak kullanılanlar 3 sıra koltuk vardı, bagaj daha kısaydı. Bunları hayal meyal hatırlıyorum babamla bindiğimizi.
üretildiği dönemde çok ilgi görmeyen ama karizmatik görünüşü ile günümüze kadar yaşamayı başarmış olan otomobil. bir dönem taksim - bostancı hattında dolmuş olarak da kullanılmıştır. kara düzen olduğundan dolayı tamiri kolaydır, bu yüzden tercih sebebiydi o dönemlerde de.
1/24 , 1/18 model araçları içeren koleksiyonumun en değerlilerinden .
Chevroletin "bel" kemigi
30 yaş üstü hemen hemen herkesin bir kere de olsa binmiş olduğu otomobil. uzatılmış kasası ile az dolmuşçuluk yapılmadı bu ülkede.
Kesinlikle 1949’da üretimine başlanan ilk jenerasyonunun, 75’e kadar çıkan tüm jenerasyonlarından daha iyi olduğu otomobil. Diğer kanatlı abartılı ve köşeli bel air’lara göre çok daha mülayim, oval ve toplu bir yapısı vardır. 2 ileri otomatik seçeneği ile 20. Yüzyılın ilk yarısında üretilmiş en iyi aile otomobillerinden biridir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri