Polis amcaların genellikle viraj çıkışlarında 'otomobilleri denetlemek' için yaptıkları denetlemedir, kısaca çevirme denir. Yeri gelir alkol muayenesi yeri gelir emniyet kemeri kontrolü için çevirirler.

Böyle durumlarda haksız dahi olsanız polise atar gider yapmak yerine iyi niyetli olduğunuzu gösterirseniz başınıza daha az ağrıyacaktır.
istanbulda nerede ve ne zaman olduklarını ezbere bildiğim polis hedesi. özellikle girmekten büyük mutluluk duyarım ve polislerle sohbet ederim.
Polis cevirince neyse de Jandarma cevirince hep bir korku oluyor dedigim durum .

Gerci siz bir sey yapmadiginiz surece sorun yok . Bu arada gecen cevirdiler camlar 1 ton koyuydu bir sey demediler ben biraz korktum ama ona bakmadilar bile
illegal bir durumda değilseniz -alkol, modifiye, muayene eksiği- endişelenmenizin gereksiz olduğu durum. gerçekten bir eksiğiniz, yanlışınız yoksa kesmiyorlar ceza filan.
polis kontrolü. en temizi hiç girmemektir.
nerede olduğunu paylaşan sosyal medya hesaplarının patlama yaptığı olay.
sadece araç kontrolü değil bazı durumlarda gbt için de yapılan uygulama.
altınızda hothatch varsa istanbul'da kesinlikle maruz kaldığınız uygulamadır. bak spor otomobil bile demiyorum. neredeyse opel corsa'yla çevirecekler artık. herkesi piç addetmişler.
Şu bi ustumdeki arkadasin kafasini yasamak istiyorum ulkede onca olay varken bombalar patlarken tabikide cevirecek. He yine istihbaratimiz bariz derecede yetersiz ama bura siyaset yeri olmadigi icin ustune basma geregi duymuyorum.
Son zamanlarda kulağıma gelen şekilde, yani bu terör olaylarının da çok çok tırmanmasından biraz önce, ne yazık ki Türk polisinin yanlış yaptığı, doğrusunu Jandarma'nın yaptığı hadise.

Öncelikle bazı bölgelerdeki Polis amcalar, çevirme esnasında sürücüyü arabadan indirerek sürücü araç başında değilken, aracın içini aramaya kalkıyorlarmış. Bagajı falan kendileri açıp sağı solu dağıtıyorlarmış. O kişi terörist değilse böyle bir arama ve çevirme yöntemi yok arkadaşlar. Akademilerde böyle bir şey öğretilmiyor. Doğru olan her zaman Jandarma'nın uyguladığı yöntemdir. Araçtaki her göz, her kapak sürücüye açtırılır. Aç kardeşim torpidonu, gel aç kardeşim bagajını şeklinde ilerler. Bu sürücüye ayak işlerini yaptırmak değil sürücünün gözü önünde aramaktır. Aradığın her yeri sürücünün gözü önünde yapmak zorundasın. Doğru olan, vatandaşına yapman gereken budur. He ihbar gelir, terör olayı vardır falan bunlar çok ayrı şeyler. Fakat rutin bir kontrolde böyle bir şeye denk gelirseniz mutlaka itiraz edin. Ben ne bileyim ben yokken bagajımı açtığında zararlı bir maddeyi cebinden oraya koyup suçu bana atmayacağını?
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri