Yeni nesil arabalarda kendine yer bulamayan, eski nesil arabalarda ise kendine bulduğu yer yadırganmaya başlanan çoğunlukla müzik dinleteci.

CD'leri yutup bozmasa çok güzel alet bence.
akıllı telefonları aux ile arabaya bağlayabildiğimiz zamandan beridir pabucu dama atılan sistem. kasetçalarlardan sonra adeta bir devrim niteliği taşımıştı bu compact disc okuyucuları. özene bezene cd'ler hazırlardık. şimdi ise yerini telefonların playlistlerine bıraktı...
içinde sık sık cd bıraktığınızda bozulma ihtimali artan parça. onlarca cd'yi özel kutularında saklamak ve arşivinizin büyüklüğünden gurur duyduğunuz koleksiyonun sebebi.
sony, pioneer gibi kaliteli olanlarını sirkeci'deki doğubank'tan ucuza temin ettiğimiz alet. sonradan takılanlarının montajı esnasında arka yuvalarının oturmadığı ve soketlerin uyuşmadığı sıklıkla görülür. bu yüzden alırken dikkat etmek gerekir.
kullanılmasa da içerisinde mutlaka cd bırakılması gerekir. aksi takdirde yıllar için tozdan cd çalarınız bozulacaktır.
bir de cd changer'lı olanları vardır.

Eskiden ne büyük şov sebebiydi, 6'lı mı 12'li mi geyikleri vardı..

Şimdi mp3 çalıyor aletler, bizimki rezillik.
giderek zamanın tozlu raflarında yerini alacak olan teknoloji.

önce aux girişinin gelişiyle harici bir müzik çalar aracın hoparlörlerine bağlayarak müzik dinledik.
sonra usb girişi standartlaştı, telefon tabletleri bağlamaya başladık, bir süre de öyle müzik dinledik.
şimdi mp3 çalması için direk internete bağlanan arabalar geliştiriliyor. (bkz: tesla'nın spotify'la yaptığı ücretsiz müzik anlaşması)
mp3 uzantısını çalabilenlerin çıkmasıyla cd changer'ların pabucunun dama atıldığı müzikçalar. 120-150 tane şarkı atardık tek cd'ye. heyt be.
bunlar da ilginizi çekebilir