Türkiye'de motor sporları alanında bir çok ilke ve yeniliğe imza atan ford otosan'ın ralli takımıdır. Şuanda Türkiye'deki tek fabrika takımı olma özelliğine de sahiptir. Yıllardır Ford Otosan'ın ralli ayağı olarak görülür.

takımın yıllardır direktörlük görevini üstlenen ise zamanında takımın yarışçılarından olan Serdar Bostancı'dır.

Murat Bostancı, Orhan Avcıoğlu gibi pilotlar takımda yer almaktadır. Yağız Avcı da bir dönem Castrol Ford Team Türkiye'de pilotluk yapmış olsa da 2014 yılında takımdan ayrılmıştır.
birçok ralli kategorisinde yarışan takımdır. ayrıca Serdar Bostancı'nın bu takım üzerinde çok emeği vardır. Ford'un çoğu etkinliğinde başrol oynamaktadırlar.
yaptıkları etkinliklerde takımdaki çoğu insanın ne kadar mütevazı olduğunu görebiliyorsunuz.
Polonya Çıkarması ile tekrar gönlümüze taht kurmuş Türk yarış takımı. Hakkındaki basın bülteni ise aynen şöyle;


--- spoiler ---
Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, yeni hedefleri doğrultusunda Avrupa Ralli Şampiyonası’nda dördüncü yarışına Polonya’da çıktı. Henüz ikinci yarışı olan Akropol Rallisi’nden birincilikle dönerek motorsporlarında da Türk bayrağını en yüksekte dalgalandıran Castrol Ford Team Türkiye, Polonya’da düzenlenmeye başlanan zorlu Rzeszow Rallisi’ne ise tecrübe edinmek amacıyla katılıyor. Ford Fiesta R5 ile start alacak olan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisine ek olarak takımın genç pilotları Buğra Banaz - Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir - Sevilay Genç ikilileri de bu zorlu yarışta Ford Fiesta R2T’leriyle ekstra deneyim kazanmak hedefiyle etaplara çıkıyorlar.

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Türkiye dışında da Castrol Ford Team Türkiye pilotların başarısını göstermek için yeni bir yola çıktık ve bu yolda en zorlu hatta kırıcı nitelikte yarışlardan birine takım olarak deneyim kazanmak adına katılıyoruz. Bu yarışta sonuç ne olursa olsun, gelecek dönem için hanemize çok önemli artılar katacağız. Takım olarak milli bir hedef belirledik ve eğer Avrupa Ralli Şampiyonluğunu kazanmak istiyorsak bizler çok daha fazla çalışıp çok daha fazla mücadele ederken sadece sporseverlerin değil tüm halkımızın desteğini hissetmeyi de istiyoruz” dedi.

2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa’da da büyük başarılar kazanmak üzerine kurulu uzun vadeli yeni hedefleri doğrultusunda Polonya’da zorlu Rzeszow Rallisi’ne katılıyor. Yeni hedefler doğrultusunda şampiyonunun ikinci yarışında Akropol Rallisi’nden ERC3 sınıfı birincisi olarak finişe gelmeyi başaran Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, Polonya’daki bu zorlu mücadeleden mümkün olduğunca fazla uluslararası tecrübe kazanmak için start aldı. Polonya’da da zorlu ve kırıcı ralliye katılacak olan Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları Buğra Banaz - Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir - Sevilay Genç ikilileri de sorunsuzca finişe gelmeyi hedefleyerek start alan diğer isimler arasında yer alıyor.

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Türkiye dışında da Castrol Ford Team Türkiye pilotların başarısını göstermek için yeni bir yola çıktık ve bu yolda en zorlu hatta kırıcı nitelikte yarışlardan birine takım olarak deneyim kazanmak adına katılıyoruz. Bu yarışta sonuç ne olursa olsun, gelecek dönem için hanemize çok önemli artılar katacağız. Özellikle genç pilotlarımızı bundan 3 ya da 5 yıl sonrasını öngörerek hazırlamaya ve deneyimlerini geliştirmeye gayret sarf ediyoruz. Takım olarak milli bir hedef belirledik ve eğer Avrupa Ralli Şampiyonluğunu kazanmak istiyorsak bizler çok daha fazla çalışıp çok daha fazla mücadele ederken sadece sporseverlerin değil tüm halkımızın desteğini hissetmeyi de istiyoruz” dedi.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki beşinci yarışına bu hafta sonu Çek Cumhuriyeti’nde çıkıyor. Bir önceki yarış olan Polonya’daki zorlu Rzeszow Rallisi’nde podyum başarısı göstererek ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Castrol Ford Team Türkiye, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Barum Zlin Rallisi’nde de ilk üçe girmeyi amaçlıyor. Ford Fiesta R2T ile start alacak olan takımın başarılı pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi bu zorlu yarışı ilk üç içinde bitirerek sezon sonunda podyum şansını korumayı hedefliyor.

2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda başarılarla taçlandırdığı yolculuğuna bu hafta sonu Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek Barum Zlin Rallisi’nde devam ediyor. Şampiyonanın dördüncü yarışı olan Polonya’daki zorlu Rzeszow Rallisi’ni üçüncü bitiren Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, Çekoslovakya’da da ilk üçe girerek sezon sonunda podyumda yer almayı hedefliyor. Avrupa Ralli Şampiyonası’nın rekabet seviyesi en yüksek yarışlarından Barum Zlin Rallisi’nde de önden çekişli ve Ecoboost motorlu Fiesta R2T ile yarışacak ikili, tamamı asfalt zeminde koşulacak yarışta yine Pirelli’nin özel asfalt ralli lastiklerinin performansına güveniyor.

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bu sene Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki temel amacımız parkuru tanıyarak 2017’ye hazırlık yapmaktı ancak Polonya’da aldığımız önemli zafer bizi Avrupa Ralli Şampiyonası’nda iddialı bir konuma taşıdı. Polonya’daki başarıyla ERC3 sınıfında tekrar üçüncülüğe yükselme başarısı gösterdik. Şimdi şampiyonanın rekabet seviyesi en yüksek yarışlarından birisi olan Çek Cumhuriyeti Rallisi ile 2016 Avrupa Ralli Şampiyonası programımızın son virajlarından birine giriyoruz. Amacımız bu çok rekabetçi ralli sonrasında da ilk üçe girerek bir Türk takımı olarak sezon sonunda podyum şansımızı korumaktır” dedi.
--- spoiler ---
son yarış için şöyle bir basın bülteni mevcut;


--- spoiler ---
Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki beşinci yarışına çıktığı Çek Cumhuriyeti’ndeki Barum Zlin Rallisi’nden 6.lıkla ülkemize döner dönmez şimdi de 3-4 Eylül’de Eskişehir Rallisi’nde start almaya hazırlanıyor. İki cephede birden mücadele veren Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki takımlar şampiyonluğunda liderliğini koruma amacıyla start alırken, pilotlar şampiyonasında ise Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi Fiesta S2000’leri ile liderlik için mücadele edecek.

2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, 2 cephede birden sürdürdüğü mücadelesine bu hafta sonu da Eskişehir’de devam edecek. Avrupa Şampiyonası’nda başarılarla taçlandırdığı yolculuğuna Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Barum Zlin Rallisi’nde devam eden ve bu yarıştan Murat Bostancı – Onur Vatensever ikilisi ile 6.lıkla dönen Castrol Ford Team Türkiye, Eskişehir Rallisi’yle Türkiye Şampiyonası’na da kaldığı yerden başarılı biçimde sürdürmeyi hedefliyor. Hâlihazırda takımlar şampiyonasında lider konumda olan Castrol Ford Team Türkiye, Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi ile pilotlar şampiyonasında liderlik için start alacak.

Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Orhan Avcıoğlu, “Ford Otosan’ın tüm dünyaya sattığı Ford Cargo Kamyonlarının üretildiği fabrikanın yer aldığı Eskişehir’i tüm takım olarak her zaman kendi evimiz olarak sahiplendik. Bu sezon Eskişehir Rallisi’nde yine kendi evimizde, kendi seyircimizin önünde takımlar şampiyonasının lider takımı olarak iyi bir performans sergileyip podyumda en üst basamakları yine hak etmeyi arzu ediyoruz. Hem Avrupa Şampiyonası’nda hem Türkiye Şampiyonası’nda genel klasmanda üçüncü sırada olan takım arkadaşım Murat Bostancı ve Türkiye Şampiyonası’nda 4. sırada yer alan ben, Eskişehir’de takımımızın her alanda en yüksek puanlara imza atması için canla başla start alıp en iyi konsantrasyonla finiş çizgisine gelmek istiyoruz” dedi.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
Castrol Ford Team Türkiye, 3-4 Eylül’de düzenlenen Eskişehir Rallisi’nde de yine podyum başarısı göstererek takımlar şampiyonasında puan farkını açarak liderliğini sürdürdü. Doğum gününde etaplara çıkan Orhan Avcıoğlu, co-pilotu Burçin Korkmaz ile genel klasmanda 2. oldu ve önemli bir başarıya daha imza attı. Kendi evinde yarışmanın avantajını kullanan ve takımın genç pilotlarından Buğra Banaz ise Fiesta R2T’siyle kendi sınıfının en üst basamağında yer alma başarısı gösterdi.

Castrol Ford Team Türkiye, iki cephede birden sürdürdüğü mücadelesine 3-4 Eylül tarihleri arasında Eskişehir’de devam etti. Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan Eskişehir Rallisi’nde, genel klasmanda 2. olarak podyuma çıkma başarısı gösterdi. Hali hazırda takımlar şampiyonasında lider konumda olan Castrol Ford Team Türkiye, bu sonuçla rakipleriyle arasındaki farkı bir adım daha ileriye taşıdı.

Ford Otosan’ın İnönü Kamyon Fabrikası’nın da bulunduğu Eskişehir’de evinde mücadele etmenin avantajını kullanan Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotu Buğra Banaz ise başarısıyla dikkatleri üzerine çekti. Genç pilotlar klasmanında Fiesta R2T’si ile sınıfını açık ara farkla lider bitiren Buğra Banaz, Castrol Ford Team Türkiye’nin geleceğe pilot yetiştiren bir okul olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Öte yandan Eskişehir Rallisi’nde gösterdiği başarılarla geride bırakan Castrol Ford Team Türkiye, yeniden Avrupa Şampiyonası’na odaklandı.
--- spoiler ---
Castrol Ford Team Türkiye’den Avrupa Mesaisi!

Murat Bostancı, Letonya’da Start Alacak!


--- spoiler ---
Türkiye’de sayısız zafer ve şampiyonlukların altına imzasını atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki yoluna bu hafta Letonya’da devam ediyor. Şampiyonanın dokuzuncu yarışı olan “Latvia Rallisi” 17-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Takımın tecrübeli pilotları Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi zorlu etaplarda Ford Fiesta R2T ile mücadele edecek. Uzun vadeli Avrupa hedefleri doğrultusunda daha çok tecrübe edinmek amacıyla “Latvia Rallisi”ni takvimine ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, aynı zamanda ERC3 sınıfındaki iddiası için kıyasıya mücadele edecek.

2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğu’nu kazanan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa’da da büyük başarılar elde etmek üzerine kurulu uzun vadeli hedefleri doğrultusunda yarış takvimine Latvia Rallisi’ni ekledi. Bu sezon Avrupa’da iki kez podyum başarısı yakalayarak ERC3 sınıfında iddialı konuma gelen takım, hafta sonu yapılacak Latvia Rallisi’nde daha fazla uluslararası tecrübe edinmek ve iddiasını sürdürmek için start alacak. Tamamı toprak zeminde mücadele edecek Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, toplam 785 km’lik parkurda 208 özel etap kilometresi kat edecekler. Letonya’daki rallinin Güney Kıbrıs Rallisi öncesi iyi bir antrenman olacağını ifade eden Murat Bostancı, “Normalde kar altında koşulan Latvia Rallisi bu sene başında yeterli kar olmadığı için iptal edilmişti. Şimdi ise toprak parkur olarak tekrar koşuluyor ve biz de bu fırsattan yararlanarak bu yarışa girmeye karar verdik” dedi.

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise, yarış öncesi değerlendirmesinde bu sene önceliklerinin Avrupa parkurlarında daha çok tecrübe edinmek olduğunu vurguladı. Söz konusu hedeflere uygun bir program takip ettiklerini belirten Serdar Bostancı, “Diğer taraftan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın son iki yarışına girerken ERC3 sınıfı takımlar şampiyonasında ikinci, pilotlar şampiyonasında üçüncü sırada olduğumuz için takvimimize fazladan bir yarış eklemeye karar verdik” ifadelerini kullandı.
--- spoiler ---
Castrol Ford Team Türkiye, İstanbul Rallisi’ne Tam Kadro Çıkıyor! Türkiye’nin Ralli Takımı İstanbul’da Yeni Zaferlere Hazır!


--- spoiler ---
Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası kapsamında mücadele ettiği Letonya’daki “Latvia Rallisi”nden döner dönmez şimdi de 24-25 Eylül’de İstanbul Rallisi’nde start alacak. İki cephede birden mücadele veren Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan İstanbul Rallisi’nde takımlar şampiyonasında liderliği korumayı amaçlıyor. Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi ise Fiesta S2000’leri ile pilotlar şampiyonasında ikinci sıraya çıkmak için kıyasıya mücadele edecek.

2015 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki altıncı yarışı olan Letonya’daki “Latvia Rallisi”nden önemli puanlarla dönmesinin ardından gözünü İstanbul Rallisi’ne dikti Hem Avrupa’da hem Türkiye’de mücadele eden Murat Bostancı – Onur Vatensever ikilisi İstanbul Rallisi’nde takımlar şampiyonasındaki liderliği korumayı amaçlarken, pilotlar şampiyonasında üçüncü sırada yer alan Orhan Avcıoğlu - Burçin Korkmaz ikilisi ise ikinci sıraya yükselmek için toprak zeminde kıyasıya yarışacak.

İstanbul Rallisi’nde 4 ekip ile start alacak Castrol Ford Team Türkiye’nin, genç ve başarılı pilotu Buğra Banaz da zorlu mücadeleye iddialı giriyor. Genç pilotlar sınıfında liderlik konumunu koruyan Buğra Banaz, Fiesta R2T’siyle hem kendi sınıfında hem de gençler şampiyonasında birinciliğini sürdürmeyi hedefliyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon finaline yaklaşılırken kritik önem taşıyan İstanbul Rallisi, 24-25 Eylül tarihlerinde tamamı toprak zemin üzerinde geçilecek. İstanbul Park Oto Pazarı’nda start alacak rallide 24 Eylül akşamı Intercity İstanbul Park’ta 3.64 km’lik toprak seyirci özel etabı da olacak.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
Castrol Ford Team Türkiye, Letonya’da gerçekleşen Latvia Rallisi’nden sonra Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonu Kıbrıs ile kapatıyor. 8-9 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecek şampiyonanın final ayağı olan Kıbrıs Rallisi’ne üç ekiple katılacak Castrol Ford Team Türkiye, ERC3 sınıfında takımlar birinciliği için mücadele edecek. Bu sezon Ford Fiesta R2T’leriyle şampiyonada tam 6 yarışa katılarak önemli deneyim kazanan Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi ise Kıbrıs’ta podyuma çıkarak görkemli bir final hedefliyor. Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın torunu Rauf Denktaş da Castrol Ford Team Türkiye desteği ile yarışmaya katılacak.
--- spoiler ---
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri