castrol'ün titanium fst teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağıdır
sanal dünya ile gerçek hayatı buluşturdukları "titanyum denemeleri"’nin 4.cüsünde bir yeniliğe atmışlar. tanıtım filminde, dünya çapındaki iki yarış pilotu kendi “mükemmel” klonlarına karşı mücadele ediyor. süper otomobiller aston martin vulcan ve koenigsegg one’ın kullanıldığı mücadele, sanal ortamda en iyi derecesini yapan dijital klonuna karşı gerçek hayatta yarışarak sürücünün yetenek ve performans sınırlarını zorlamasını sağlıyor. fast & furious, gladiator ve james bond spectre filmlerinin aksiyon sahnelerinde çalışan “jako” tarafından yönetilen castrol’ün “clone rival” filmi castrol türkiye youtube hesabında da yayınlanmaya başladı.
aston martin vulcan filmi linki
koenigesgg filmi linki

--- spoiler ---
aston martin test pilotu darren turner ve koenigsegg test pilotu christoffer nygaard’ın kendi klonlarına karşı yarıştığı mücadele için castrol, ispanya’nın meşhur yarış pisti ascari’nin bire-bir kopyasını yapabilmek adına çığır açan sanal gerçeklik uzmanları rewınd ile birlikte çalışarak dünyanın en iyi simülatörlerinden birini geliştirdi. yarış pilotları, londra’daki titanyum laboratuvarında 10 kez sanal sürüş yaptı ve bu 10 sürüşteki en iyi performanslara ait veriler bir araya getirilerek “en üstün tur” derecesi belirlendi. daha sonra motorlarında castrol edge kullanılan bu süper otomobillerin ve pilotların mücadelesi, ispanya'nın ascari yarış pistine taşındı. pilotların, dijital klonlarını geçebilmesi için aşırı baskı altındayken beceri ve konsantrasyonlarını kontrol edebilmeleri gerekiyordu. yüksek hızdaki turları boyunca sanal rakipleri yüksek teknolojiye sahip baş üstü ekran yoluyla canlı olarak gösterildi. başından itibaren olağandışı biçimde yakın ve heyecanlı bir mücadele gerçekleşirken, her şeye rağmen her iki sürücü de yarışın son düzlüğünde kendi dijital klonlarına ait ‘en üstün turlarını’ gerçek ortamda geçmeyi başardı.

aston martin test pilotu darren turner: “en iyi tur sürelerini elde etmek için, otomobil ve sürücünün her yönden sınırlarını zorlaması gerekir. castrol edge kullanan dünyanın en hızlı süper otomobillerinden biriyle yarıştığınızda, bu size kendinizi ve otomobilinizi sonuna kadar zorlamanız için ihtiyaç duyduğunuz güveni veriyor. en iyi performansımı 1.1 saniyeyle geçmek, bana inanılmaz bir coşku verdi” dedi. koenigsegg test pilotu christoffer nygaard ise “yapabileceğimin en iyisine karşı mücadele etmenin zor olacağını biliyordum.. kendimi diğer herhangi bir rakibe karşı yapabileceğimden daha fazla zorladım. dijital klonumu sadece 0,8 saniye gibi
küçük bir fark ile de olsa yenmek inanılmaz biçimde tatmin ediciydi” açıklamasında bulundu. ünlü nörolog dr jack lewis “clone rival” denemesi ile ilgili: “gerçek pistteki sürüş sırasında salgılanan ekstra adrenalinin sürücülere performans sağlayan unsur olduğunu neredeyse kesin olarak söyleyebilirim. yüksek dozda salgılanan bu hormon beyin ve kaslardaki reflekslerin hızlanıp sürücünün en iyi zamanını geçebilmesi için maksimum konsantrasyonu ve verimi sağlar” dedi.
--- spoiler ---
motul motor yağları ile rekabet etmek için üretilmiş olan yağ. başarılı olursa motul'u türkiye piyasasından siler benden söylemesi.
Game of Thrones’un “Dağ”ı
Castrol EDGE için Türkiye’ye Geliyor!


--- spoiler ---
Dünya çapında izlenme rekorları kıran ve her sezonu merakla beklenen dizi Game of Thrones’un ‘en cüsseli’ karakteri The Mountain, gerçek adıyla Thor Björnnson, Castrol’ün şimdiye kadar ürettiği en güçlü yağı olan Titanyum gücündeki “Castrol EDGE” serisinin “SUPERCAR” ürününün lansmanı için Türkiye’ye geliyor. 13 Ekim Perşembe günü İstanbul’da düzenlenecek özel lansmana katılacak olan Thor Björnnson, aynı zamanda dünyanın en güçlü adamlarından biri olarak tanınıyor.
Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol, Titanium FST teknolojisiyle geliştirilmiş şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE serisinin yüksek performanslı otomobillerde kullanılmak üzere dünyanın önde gelen süper otomobil üreticileri tarafından onaylı “SUPERCAR” ürününün Türkiye tanıtımı için dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un The Mountain (Dağ) lakaplı karakteri Thor Björnnson’u İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. Gerek dizide oynadığı karakter gerekse “World’s Strongest Man” yarışmalarında gösterdiği performansla son yıllarda adından çokça söz ettiren İzlandalı oyuncu ve sporcu Thor Björnnson, 13 Ekim Perşembe günü İstanbul’da düzenlenecek olan Castrol EDGE SUPERCAR lansmanına katılacak.
Rekorların adamı
Thor Björnnson, her sezonu izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinde Clegane Hanesi'nin yöneticisi ve Lannister hanesine bağlı bir sancaktar olan Gregor Clegane’ı yani nam-ı diğer Dağ’ı başarıyla canlandırıyor. 2.06 boy, 190 kilo ağırlığıyla Björnsson, dizinin en cüsseli karakteri olduğu kadar dünyanın da en güçlü adamlarından birisi unvanına sahip. Björnsson, İzlanda’nın en güçlü adamı yarışmasını 6 kere arka arkaya kazandı. Ayrıca 2014 ve 2015’te Norveç’te düzenlenen “Dünyann En güçlü Viking’i” yarışmasını da arka arkaya kazandı. Bu yarışmada 650 kilogram gelen bir odunu tam 10 metre boyunca taşıyarak, Orm Storolfsson’un 1000 yılı aşkın süredir kırılamayan bir rekoru kırmasıyla ses getirmişti. Yaklaşık 6 yıldır dünyanın en güçlü adamı olmak için mücadele eden Thor Björnsson, 3 kere üçüncü, 2 kere de 2. oldu. Thor, ayrıca Avrupa’nın En Güçlü Adamı yarışmasını da 2 kere kazandı.

--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri