çok üzgünüm böyle bir tanım yaptığım için ama bazı gerizekalılar yüzünden saçma sapan bir hale gelmiş asfaltlamadır.
yer ankara dikmen sokulu mahallesi niğde sokak.
evlerinin önüne aracını park edip giden tipler yüzünden asfaltı kenarından dolaştırmak zorunda kalmış görevliler. bulamamışlar sahibini. böyle durumlarda o aracı çektirme yetkisi var diye biliyorum. eğer yoksa da olsun lütfen. şu adam onca uyarıya rağmen aracını çekmiyorsa, sokağın asfaltlanmasını engelliyorsa çekilsin aracı ya.
belediyenin bir planı bir takvimi var, tekrar tekrar gelemez ya oraya. ya vallahi böyle tipler yüzünden gelişemiyoruz.
inanılmaz yaratıcı asfaltlama çalışması. normal şartlarda otomobilinizi 3 dakikada çekebilen çekiciler gelir alır götürürdü o otomobili ama nedense?!? alınmamış. ne oldu kızım, ceza yazamayacaksınız diye zor mu geldi?
akıl tutulması yaşatan anlardan biri.
adamın ayrı, belediyenin ayrı saçmaladığı olaylar dizisi.
sonuç: ortada estetik (!) bir asfalt var.
Ülkemizdeki asfaltların durumundan gelen tecrübelerle biliyorum ki orası birkaç ay boyunca çukur olarak kalacak, dikkatsiz sürücülerin jantlarına ve amortisörlerine dünya kadar zarar verecektir.
suç kimde belli olmayan durum. acaba önceden burada çalışma yapılacak diye uyarı mı koymadılar, yoksa araç sahibi fütursuzca arabasını bırakıp gitti mi...
adamdaki şansa bak, benim aracım olsaydı orada üzerine dökerlerdi asfaltı dedirten olay.
bence belediyenin işgüzarlığı dediğim durum. hani belediye asfalt yapacağız aracınızı buradan kaldırın deyip de aracını kaldırmayacak adam ülkemizde bile bir elin parmaklarını geçmez. çok çok büyük ihtimal araç sahibinin haberi yoktur. sorsak belediye de kendince bildirim yapmıştır, günün saçma saatinde hoparlörden bildirim, hiç eve ulaşmayan posta yolu ile felan olabilir. devlet götü sıkışınca eliyle koymuş gibi sizi, evinizi arabanızı, günde kaç kere tuvalete çıktığınızı bile biliyorken araç sahibine mi ulaşamayacak. kaldı ki bunların yanında hadi ulaşamadın ya da adam kıllık yaptı bilerek çekmedi arabayı, saçma sapan yerlerde sırf peşkeş çekilen otoparklara para kazandırmak için arabalar çekilirken bu araçları mı çekemiyorlar? nereden tutsan elinde kalacak bir durum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri