Kenan Sofuoğlu'nun yetiştirdiği ve halen hocalık yapmaya devam ettiği şu an MotoGp Redbull Rookies Cup'ta yarışan kardeşlerdir. Çok büyük gelecek vadediyorlar. Bugün Almanya ayağında Can Öncü birinci olurken Deniz Öncü de üçüncü olarak podyumda çifte istiklal marşı çaldırmışlardır. Genel klasmanda ise Can Öncü liderken Deniz Öncü 4. durumdadır.
Bilmeyenler için MotoGP Redbull Rookies Cup, adından da anlaşılacağı üzere MotoGP yarışçı seçme kategorisidir. ikisi de 2003 doğumludur, yani henüz 14 yaşındalar. Toprak zaten kendini kanıtladı ve bir kaç sene içinde dünya şampiyonasında yarışması bekleniyor, Öncü kardeşlerin de 5 sene içerisinde Moto2 ye kadar yükselmesini bekliyorum. MotoGP de ne olur bilmiyorum zira orası tam kurtlar sofrası ama bu azim ve çalışma ile giderlerse güzel sonuçlar alacaklarını düşünüyorum.
Benim açımdan daha da önemli olan ise Kenan'ın yokluk içinde tek başına açtığı yolda 3 tane ciddi gelecek vadeden sporcu yetişti ve yetişmeye devam ediyor. Onlar da Kenan gibi vefa gösterip arkasını unutmazsa bir kuşak sonrasında motosiklet konusunda Türkiye de İspanya ve İtalya'nın domine ettiği motosiklet yarışlarında pay sahibi olacaktır.

yarışın tekrarını izlemek için link:
www.redbull.tv/live/AP-1R8YSMCJ11W11/red-bull-moto-gp-rookies-cup

ilk başkta yağmurdan start erteleniyor. sonrasında tekrar başlıyorlar.
tümünü gör