Bir arabadaki en güzel sütundur. Arka cam ile bagaj kapağı arasındaki sütundur.
Bunu çirkin yapan üreticinin arabası satmaz, arabayı sattıran sütun da diyebiliriz kendisi için.
Tahrik sebebi olan sütundur. Omuz çizgisi ile birlikte arabayı gösteren önemli detaylardandır.
Arabayı araba yapan sütun. Kalın yada ince olması hiç bir görüşü kısıtlamadığı için istenildiği gibi çizilebilir.
Aracın tüm çizgisini etkileyebilen sütundur. Düz hatlı c sütununa sahip otomobiller kazık gibi durur
Renault Flash'ı efsane yapan detaylardan biridir bence. Eski arabamız olduğundan belki duygusal bakıyorum ama kırmızı flash üzerine o siyah flash yazılı sütun cidden bambaşka birşey haline çevirir r11'i.
Aracın tavanını tutan en önemli sütunlardır (a sütununu zaten biliyorsunuz, bazen b sütunu olmasa da olabiliyor, d'yi de anca steyşında bulursunuz).
90'lardan günümüze doğru geldikçe giderek kalınlaştıklarını görürüz; sağolsunlar araçların takla attıklarında güvenliklerini arttırmak için. E dolayısı ile camekan, ferah iç mekanlı golflerin(mk1), twingoların yerini, kasvetli bungun iç mekanlı sciroccolar, fiestalar almaya başladı. Zaten yeterince büyük bir alanı kör nokta haline getirdikleri yetmiyormuş gibi üstüne şişkin tasarımlarla göze daha hoş gelmesi için uğraşılan bu c sütunları park sersörlerini günümüzün standart donanımları haline getirdi.
Son senelerin akımında gelecek olursak yüzen-uçan tavan tasarımı sebebiyle piano black kaplama veya boya ile arka cam ve yan camlar arasında kamufle olmuş durumdalar, tabi içerde durum aynı...
Nissan Juke'taki A sütunundan kalın olamayan sütundur.
Neden o kadar kalın yaptılarsa artık, önümü göremiyorum.
Bir aracın tüm karakterini belirleyebilecek parçasıdır. Örneğin golfün c sütunu hep bumerang gibidir. Mustangin c sütunu her zaman aynı formdadır. Yani kısaca bir aracın görünüşünü en çok etkileyen parçalardan biridir.
bmw'nin araçlarına atılan imzadır:
(bkz: hofmeister kink)
Son zamanlarda tuningci kardeşlerimizin sticker yapıştırma yeri olmuştur.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri