Bugatti'nin yeni oyuncağıdır. Test amacıyla yollarda görülmeye başlanmıştır.
Bugatti Vision Gran Turismo konsepti ile çok büyük benzerlikler gösteriyor.
1.500 güç üretecek olan hybrid sistemde 8 litrelik benzinli bir motor görev alıyor.
4 turbolu motor 0-100 hızlanmasını 2 saniye civarında tamamlayacak. Son hız ise 450 km/s olacak.
Satış fiyatı ise yaklaşık 2.2 milyonmuş.
500 tane ile üretimi sınırlı kalacak hypercar. fiyatında ise 2,6 milyon dolar olarak karar kılınmış.

8000cc w16 motoru 1500ps ve 1600nm tork üretecekmiş.

buyrun tanıtım videosu
şuan cenevre otomobil fuarından gelen bilgilere göre top speedi 420 km/s olarak belirlenmiş, insan üstü araç.

km göstergesinde 50-100-150-200-250-300-350-400-450-500 olarak ilerliyor ve son rakam 500 olarak konulmuş. gerçekten insan üstü değil mi? km göstergesindeki hız 50şer km artıyor.
Cenevre otomobil fuarında resmi tanıtımı yapılan araçtır. Veyron'un sığ tasarımından sonra bence harika olmuştur. Gerçekten güçlü bir canavar gibi gözükmekte hatta tasarım olarak Huayra'dan bile iyi denebilir. İç kısmını o kadar beğenmedim ama orta konsol harika olmuş. Teknik özelliklerini konuşmaya gerek yok zaten çarpılmayalım durduk yere.
Fuarın bir kenarında Regera muhteşem kırmızı rengiyle arz-ı endam ederken hafif italyan eli değmiş makyajlı Veyron'un bütün dikkatleri üzerine toplaması bana göre tam bir algı operasyonudur. Adamlar aylar önce zaten göstermişler bize Gran Turismo konseptiyle nasıl bişey tasarladıklarını, e zaten kaputun altındaki rakamlarda üç aşağı beş yukarı belliydi. Niye peki bu kadar ilgi, şaşırmalar falan? Centenario bile daha çok merak uyandırdı bende. Valla sizi bilmem ama fuardakilerin yarısı satılmış gazetecilerden ibaret...
kesinlikle cenevre fuarında lamborghini centenario'dan rol çalan megacar. danışıklı dövüş dedikleri bu olsa gerek.

araç zaten her şeyiyle olağanüstü kabul. hennessey venom gt'nin tek rakibi diyebiliriz. ama fuardaki diğer araçları bu kadar gölgede bırakması bana da acayip geldi.
ünlü isviçreli lüks saat üreticisi parmigiani'nin onuruna saat ürettiği model. gerçi marka daha önceki bugatti'lerde de konsept saatler üretmişti. zaten markanın olayı kıyafetinize, kullandığınız veya bulunduğunuz ortama has aksesuarlar üretmek. fiyatı henüz açıklanmamış ama şöyle bir şey var. önceki bugatti markalı saat yaklaşık 350 bin dolara satılmıştı.

foto 1
foto 2
foto 3
foto 4
Tasarım olarak Veyron dan daha iyi olan Süperspor otomobil.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri