mercedes-benz ile ortaklığını yeni fabrika çıkışı lastik anlaşmaları ile geliştiren lastik firması. bundan böyle yeni mercedes-benz c-serisi otomobil ve gla suv araçlar fabrikadan bridgestone lastikleri üzerinde çıkacak.

--- spoiler ---
ultra yüksek performans segmentinde potenza s001 ext mercedes-benz c-serisi otomobillerde gerçek spor performans deneyimi sunuyor. direksiyon hakimiyeti ile hem kuru hem de ıslak zeminde üstün bir performans sergileyen potenza s001 ext, patlasa bile yol alabilen “run flat tyre” teknolojisine sahip. böylece lastikler patlasa bile 80 km hızla en az 80 km boyunca güvenle yol alabiliyor. otomobil için fabrika çıkışı paketi tamamlamak üzere bridgestone blizzak lm32 kış lastikleri de sunuluyor.

bununla beraber, mercedes-benz’in suv modeli gla için fabrika çıkışı tercih edilen bridgestone dueler h/p lastikleri ise, performansı, güvenilirliği, sağlamlığı ile zorlayıcı yol koşullarında araç performansı ile ilgili en üst düzeyde beklentilerin karşılık bulmasını sağlıyor.

bridgestone’un global çapta yüksek performanslı spor emniyet lastikleri alanında kendini kanıtladığını belirten brisa tüketici ürünleri pazarlama ve satış genel müdür yardımcısı korhan korel “ürünlerimizin yalnızca bazı parametrelerde en iyi veya sınırlı performans değil, tüm değerlerde dengeli ve iyi bir performans göstermesini sağlıyoruz. araç sahiplerine dengeli bir performans sağlama misyonumuzla ekonomi, emniyet ve konfor alanlarında birçok parametreye odaklanıyoruz. bridgestone markamızla, çevresel verimlilik ve emniyet parametrelerini daha fazla ön plana çıkarıp, araç sahiplerine sunmaya çalışıyoruz. özellikle emniyet alanında, “+10kriter” olarak belirlediğimiz parametrelerin üzerinde titizlikle çalışıyoruz. sürüş sırasında emniyetten ödün vermeden, konfor ve performans beklentisi olan araç sahiplerine, geliştirdiğimiz yüksek teknolojiye sahip kaliteli ürünlerimizle ve hayatlarını kolaylaştıran hizmetlerimizle keyifli yolculuklar sunma hedefindeyiz. yapılan işbirliği ile, bridgestone’un global çapta deneyiminden faydalanarak geliştirdiği potenza ve dueler ürünlerini mercedes-benz kullanıcılarının deneyimlerine sunuyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
--- spoiler ---
tümünü gör