volkswagen polo gti aracımda çok memnun olarak kullandığım günlük kullanım lastiklerim. Hamuru biraz serttir ve geç ısınır ama ısındığı zaman yol tutuşu gayet tatmin edicidir, ilk aldığım zamanlarda beni şaşırtan özelliği ise ıslak havalarda da kuruda tuttuğunun neredeyse aynısı düzeyde tutunma sağlamasıydı. 215/40R17 gibi saçma sapan bir ölçüde pek fazla lastik bulunmadığından bu ölçüyü kullanan araçlar için bir numaralı tavsiyemdir.
Pzero yerine bu lastik biraz daha iyi geliyor bana ülkemiz şartları için.Pzeronun yumuşak hamurlu olması ve ıslak zemin performansının düşüklüğü günlük kullanılan hızlı arabalar için pek kullanışlı değil.
En büyük rakibi continental csc5 olan lastik.
İbiza Cupra da fabrika cikisli olarak sahip oldugum lastik . Performansi iyi guzel , denildigi gibi islak havalarda gercekten cok iyi guvenli suruste en iyi duran arac benimkiydi 4 cekerler , 4 mevsim lastiklerr icinde . Ancak kalkislarda falan cok sariyor Sct de farkli lastik ile bu durumu cozenler olmustu . Yani isiklarda ufak bi kalkis denemesi yapip hizlanana kadar baya zaman geciyor gibi .Polo Gti sahibi olarak sizde de ayni sorun var mi diye merak ettigim konu .
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri