1977'de kurulan ve Mercedes-Benz ile uğraşan modifiye markası. Nedense bazen çok kötü tasarımlar yaparken bazende yaptıkları modifiye mükemmel gözükür, dizayn konusunda çok tutarsız adamlar.
Yaptığı tasarımların çoğu 'çok kaslıyım haha' tadında olan markadır.
Nadir de olsa mükemmel ötesi işler de çıkarıyorlar. Yaptıkları performans iyileştirmeleri için diyebileceğim bir şey yok, bazen onun da suyunu çıkardıkları bir gerçek. Çok kaslıyım haha sesi için link: link
Brabus Rocket isimli üretimleri dünyanın en hızlı Sedan'ı Olarak Gösterilmektedir. Mk5 kasa SL600 modelini iki kişilik rokete dönüştürerek herkesi hayran bırakan bir performans sergilemiştir.
En büyük rakibi ne gariptir ki amg 'dir. mercedes 'in kendi için bile rekabeti olduğunun göstergesidir.
Mercedes alabilecek ve onu modifiye ettirebilecek götü olanların bildiği aftermarket tuning markası
Abartı güç ve body kit'leri ile meşhur olmuş firmadır.
İlk yaptıkları iş hep ama hep iz genişliğini arttırmaktır, çamurlukları da biraz şişirdik mi tamamdır.
Yaptıkları araçların koca bir totosu vardır. Şişik bodykitler , büyük jantlar, geniş hava ızgaraları vardır. Bazıları çok fazla abartılı olsa da güç anlamında yaptıkları müthiştir.
550 6.0 biturbo cabrio modeli dünyanın en hızlı ve en güçlü 4 koltuklu cabrio aracı olarak kayıtlara geçen firmadır.
mercedes sl65 amg'ye de el atmıştır.

standart olarak 630 beygir güç ve 1000 nm tork üreten ünitesini 800 beygir gücü ve 1491 nm tork üreten bir yapıya çevirmiş.
0-100'ü de 3.7 saniyeye çekerken maksimum hızı 350 km'ye çıkarmış.
dış görünümde ise büyük jantlar, arka spoiler, yan etekler ve çamurluklara hava girişi detayları eklemiş. kaputun da üzerine hava girişleri eklemiş ve tampona da genişletilmiş ızgaralar koymuş. şöyle bir şey olmuş:

görsel - 1
görsel - 2
görsel - 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri