• / 2
Bende hiç ama hiç olmayan durumdur. Benim için alacağım arabanın kazalı olması-boyalı olması hiç ama hiçbir şeyi değiştirmez.
İkiye bölünmüş bir otomobili 'kazasız' diye sattıkları için bu durum ortaya çıktı.
Yoksa boyalı araba iyidir, temizlenmiş yenilenmiştir. Hatta şaselerinde bir sorun yoksa her türlü alınabilir.
Ama tabii bunu gel de Türklere anlat. Yurt dışında boyalı arabalar daha pahalıya satılmakta ötesi var mı?
Boya takıntısı olan aramasın - Pablo picasso-
Zamanında galericilerin arabaları öldürmek için uydurduğu bahaneydi.
sıfır almanın bile çare olmadığı takıntı durumu.

bursa'da bir adam sıfır aldığı aracını bir sene sonra satmak için ekspere götürmüş ve sonuç; tavan ve kaput hariç komple boyalı. hemen marka ile iletişime geçerek yenisiyle değiştirilmesini talep etmiş ve red cevabı almış. uzun süre boyunca mahkemelerde hakkını arayan vatandaşımız sonunda haklı bulunmuş ve markanın 2016 model sıfır bir araba vermesi kararına bağlanmış. asıl bomba eleman, yanında kaportacı ile gitmiş yeni aracını almaya.

mahkemelerde sürünmek istemiyorsak, sıfır araba alırken bile artık usta ile gitmek gerekecek galiba.

edit: link
100 150 lira verip bi ustaya bi expertize gotururseniz arabanin 15 e 20 ye bolundugunu rahatlikla anlarsiniz embesillige gerek yok
Güvensizlikten oluşan takıntı. Adam boyasız der boyalı çıkar, boyalı der pert çıkar. Kim kime neyi iteleyebilirsemin peşinde olduğu müddetçe bu takıntı geçmeyecektir.
Über saçma olaydır. 88 model arabaya boya değişen varmı diye soranları gördü bu gözler. Araba dışardan düzgün görünüyorsa, motoru sağlamsa sanane boyasından değişeninden. 28 sene la 28 koca sene.
Önemli olan arabanın kaportasının ne halde olduğu değildir. Hatta sırf ona bakılacak olsa komple boyanmış arabanın daha iyi olması lazımdı, görüntüsü daha da güzel olur.

Önemli nokta şu ki arabaların boya durumu kaza geçmişini belirtir. Kaputunda boya olan araç muhtemelen önden bir yere vurmuştur. Önden vuran arabanın motor aksamına zarar gelmesi de gayet muhtemeldir.

Benzer şekilde direklerde, çıtalarda boya olması arabanın yapısal bütünlüğünü sağlayan parçalarda sıkıntı olabileceği anlamına gelir. Büyük bir kazada arabanın merkezinin sağlam kalıp hayatınızı kurtarması ile kağıt gibi katlanıp sizi de içinde götürmesi arasındaki fark olabilir.

Arabanın motordan darbe aldığını veya direklerin yamulduğunu fln. sahibinden.com'da arabayı size kaktırmaya çalışan al-sat'çının size söyleyeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. O size arabam (kendi arabasıymış gibi) hatasız, masrafsız diyecek. Bunları tahmin etmek sizin işiniz.

Arabanın boya durumuna görünüş takıntısı değil, kaza geçmişini anlatan bir özellik olarak bakmak lazım.
Evet eski model yaşını başını almış araçlar için kabul edilebilir boyalı değişenli olması..
Ama şöylede bi durum var kendi adıma. Ben bi arabaya yüksek miktarlarda para ödüyorsam boyasının olmamasını veya az olmasını isterim. Parayı yolda toplamıyoruz ya.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir