Japonya'da meşhur bir modifiye dalıdır. Bayrak direği uzunluğundaki egzozları görünce "doktor bu ne?!" dedirtir. İlginç bir kültür.
Bizim memleketteki apaçi kültürüne benzer lakin kökeni Japon otomotiv endüstrisinin başlangıcına dayanır. Egsozları söküp yerine düz boru çekme adeti bu grubun marifetlerindendir. Genel olarak başına buyruk, toplumu rahatsız ederek kendilerini ifade etmeye çalışan gençlerden oluşur. Gürültü yapmayı pek severler, can güvenliği pek umurlarında olmaz, yasadışı hareketlerle dikkatleri üzerlerinde toplamaya bayılırlar (nasıl, biryerlerden tanıdık geldi değil mi?).
70/80 li yıllarda mafyanın yeni yetme sokak serserilerini organize etme çözümlerinden biridir, ilerleyen dönemlerde gücünü işlevini yitirmiş geride kalan bu absürd tasarımlar hayatını sürdürmeye devam etmiştir
Japon yapınca vuuaaov, bağcılar yapınca oooov.
Japonların mide bulantısına yol açan bir başka hareketidir. Nerede bir aşırılık nerede bir zorlama tasarım bu arkadaşlarda. Artık herhangi bir şaşkınlık oluşturmuyor bende ama ilk supercar modifiyelerini gördüğümde çok şaşırmıştım. Adamların sıfır araçları bile zorlama zaten. Supercar modifiyelerini merak edenler buradan bakabilir.
Gotik mimariye örnek olur kendileri..
kesin bi yerden eski yarış araçlarını çalıp parçalarınıda kendi araçlarına uydurdular
Göz var nizam var dedirten rezillik. Bu ne lan?
Subarashiiii doriftoooooo
Sadece otomobillerle sınırlı olmayıp motor ve scooterlarda da oldukça sık görülen bir "akım"dır. Aynı zamanda bu akımın temsilcilerini tek bakışla tanımanız mümkündür. Zira dizlerine kadar uzanan deri paltoları ve arabalarının egzozlarıyla yarışacak boyutlarda "duck tail" saçları vardır.
Türkiye'de olsa en çok tipi 80'lerin japon sedanlarına halihazırda benzeyen şahin-doğan grubu araçlara yakışacak bir modifiye mimarisidir. zaten sağda solda doğan'lara böyle uzun dikine egzoz borusu takanları da görebilirsiniz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri