• / 2
disiplinli şoförün yaptığı eylemdir.

bu kişiyi seviniz efendim, ona iyi davranınız zira ülkemizde nesli tükenmek üzere olan bir sürücü tipidir kendisi. sinyal vermenin diğer sürücüler için olan kısmı boş yolda işe yaramayacaktır elbette ama şoförün kendine kazandırdığı görev bilincini iyice pekiştirecektir.
"eğitim, sadece gündüz değil, karanlıkta da yere tükürmemektir." lafının trafiğe evrilmiş halidir.
erinmeyin yapın şunu be! bir şey kaybetmezsiniz.
sinyal vermenin yoldaki araçların dışında kaldırımdaki yayaları da ilgilendirdiğinin farkında olan kişi davranışı.
istisnasız yanımda oturan her kişiden duyduğum "Kime sinyal veriyon oğlum?" lafına rağmen sinyal veririm. evde otururken bile sinyal veririm. Unutkan adamın dalgın adamın ama böyle böyle el alışkanlığı yaptım. Sinyalsiz kafamı çevirmez oldum.

"dalgın adamın ben yaa, dikkatimi toplayamıyorum ki aga" diyenlere bu da burdan bir örnek olsun.
en asil duyguların adamıdır.
Araba kullanmayı ilk öğrendiğim sıralarda bol bol yapmış olduğum eylem. İlk zamanlarda gerekli, belli bir tecrübedeyseniz tehlikeli olabilecek eylem. Şöyle ki; bir eylemi sürekli yaptığınız zaman bu sizin için sıradan olur, sıradanlık aktif bilinci kör kılar yani bir süre sonra duruma alışır ve bakmadan da sollama yapabilirsiniz, bunu istemezsiniz fakat beyin doğru olduğuna inandığı şeyi yapar. Nasıl olsa sinyal aktif der anlayacağınız. Sonrasında beyin patates olmasın.
Garajda bile sinyal veriyorum bu bir aliskanlik . Emniyet kemeri gibi yani arabaya bindigimde elim otomatik olarak gidiyor . Hani emniyet kemeri takayim diye dusunmuyorum kazanilmis refleks gibi bir sey
bi araba sopa yiyip otoparktan sinyal vererek çıkmayı ihmal etmeyen hakkı bulut olabilir.
izleyin
trafik kurallarına uymaktır. gereksiz abartı görmüş gibime geldi ama zaten kurallara uyan insan bulmakta zorlanıyoruz.
güzel bir alışkanlığın getirisi. senin geçiş veya dönüş yapacağın vakit, başka bir yerden araç çıkarsa onu uyarmış olursun. boş derken duvarların içini gösteren x-ray gözlerin mi var? nerden ne çıkacağı, belli olmaz.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir