Borusan Otomotiv tarafından 2008 yılında kurulan motor sporları takımı. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında oldukça fazla başarıları vardır.
WTCC ile ülkemizin FIA Dünya Şampiyonası'nı takip eden ilk Türk takımı olduğu gibi, Dubai 24H ile Endurance serilerinde yarışan ilk Türk takımı olarak ülkemizdeki motor sporları takımları arasında yer almaktadır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Ülke Tanıtımı Açısından Yararlı Proje" ifadesi ile resmi olarak desteklenmiş olan motor sporları takımı.
Türkiye Pist Şampiyonası dahilinde BMW Z4 GT3 modeliyle 42.139 sn ile İzmit Körfez Yarış Pisti'nin rekorunu almışlardır.
BMW Z4 GT3 gibi hayvani bir güzelliğe sahip olan motor sporları takımı.

--- spoiler ---
3H Endurance Champions Cup üçüncü yarışı 3 Eylül tarihinde İtalya’nın önemli pistlerinden Mugello’da gerçekleşecek.

Serinin önceki yarışını Hırvatistan’da tamamlayan ve elde ettikleri birincilikle gruplarında liderliğe yükselen Borusan Otomotiv Motorsport pilotları, sezonun bitimine 2 yarış kala İtalya Mugello pistinde start alacak.

Mugello’da Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan’dan oluşan sporcu kadrosu ile start alacak olan Borusan Otomotiv Motorsport, 5 yarıştan oluşan 3H Endurance Chmapions Cup’ta BMW Z4 GT3 yarış otomobili ile mücadele ediyor.

Borusan Otomotiv Motorsport pilotları spor otomobillerin yarıştığı Gold kategorisinde BMW Z4 GT3 ile birinci, Mercedes AMG SLS GT3 ile yarışan İsviçreli ekip ikinci ve Porsche 997 GT3-R ile mücadele eden İtalyan ekip üçüncü durumda bulunuyor.
--- spoiler ---

2016 Türkiye Pist Şampiyonası'nın Serres Pisti/Yunanistan ayağı esnasında Z4 GT3 ile GT klasmanında pist rekorunu kırmış olan takım
Gerçekten büyük işler başarıyorlar. Umarım başarıları uzun soluklu olur. Bu arada 'Z4 GT3 Rocksss baby!'
BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT
İTALYA’DA PODYUMDA

3H Endurance Champions Cup İtalya Mugello yarışında grubunda 2. genel klasmanda ise 3. olan Borusan Otomotiv Motorsport, ülkesine grubunda lider olarak döndü.

5 yarıştan oluşan 3H Endurance Champions Cup’ın 4’üncü yarışına İtalya’nın ünlü Mugello pistinde katılan Borusan Otomotiv Motorsport, kupanın bitimine bir yarış kala önemli bir avantaj yakaladı ve Mugello’da grup liderliğini korumak dışında rakipleri ile arasındaki puan farkını da açarak ülkesine döndü.

Borusan Otomotiv Motorsport pilotları, Mugello yarışı sıralama turlarında elde ettikleri zaman ile genel klasmanda 9. gruplarında ise 3. sırada yarışa başlama hakkını kazandılar. Gruplarındaki ilk beş otomobilin çok yakın dereceler elde etmesi yarışın ne kadar çekişmeli geçeceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Mugello pistinde milli sporcuları Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile start alan BOM ilk turdan son tura kadar büyük bir mücadele içerisinde yarışı sürdürdü. Yarışın 8. turunda grup liderliğine yükselen takım yarışın büyük bir kısmını lider götürse de son viraja kadar tampon tampona bir mücadele ile geçen birincilik yarışında finişe genel klasmanda 3., grubunda ise 2. sırada gelerek bir önceki yarış olan Hırvatistan’da ele geçirdiği liderliği puan farkını açarak korumuş oldu.

Yarış sonrasında takım sorumlusu İbrahim Okyay; “Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+ motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, motor ömrünü uzatıyor ve motor performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor” diye ilave etti.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri