Bilinçsiz BMW kullanıcılarının, doğru sürüş pozisyonundan uzak koltuk ayarlarından doğan oturma pozisyonudur.
Soldan direksiyonlu BMW arabalarında ana hatlarıyla şöyledir:
1 - Poponun sol kısmı sağa göre hafif havadadır.
2 - Sağ omuz hafif şekilde düşüktür.
3 - Sol kol direksiyonun üstüne uzatılmıştır ve direksiyonun avuç içiyle kavranmadığı zamanlarda bilek direksiyonun üstünde tutulur.
4- Sağ el vites üstündedir (Otomatik de olsa) ve sağ kol da (Varsa) kol dayamanın üstündedir.
5 - Kafa hafif sağa büküktür. Yola kokpitin hemen üstünden bakılır.
6 - Sağ ayak gaz üstünde, sol ayak ise genellikle dinlenme halinde büküktür.
7 - Koltuk yüksekliği en alttadır.

Sürücünün bu durumuna (bkz: BMW yancısı) ya da (bkz: Sağ koltuktaki apaçi BMW yolcusu) benzer bir profilde eşlik etmelidir!
koltuk sırtlığı ve kafalığı B sütununun gerisinde görünür. arkaya oturanlar için hiçbir şans yoktur.
Belkide bir BMW sahibi olamayan bizleri en derinden üzen durumdur. Aracın özelliklerinin, sürüş dinamiklerinin farkında olmadan 'kullanan', sıfır çizmeyi yanlamak sanan tayfadır kendileri.
Arabayı, markayı kız tavlama aracı olarak gören gösteriş budalası insanların elinde yitip giden "cadde paket" F30'lar, benim gibi insanların içini yakmakta. Burdan yetkililere sesleniyorum, BMW'leri özel imtihan ile satın da güzelim arabalar bu insanların elinde heba olmasın.
Yapılan çoğu tanıma katılsam da koltuk başlığının B sütunundan görülmesi konusuna tamamen katılamamaktayım. Boyum 185 ve 1 serisinde doğru sürüş pozisyonunda oturduğum zaman kafalık B sütunun arkasından az da olsa görünmekte ki çoğu arkadaşım fazla dik oturduğumu söyler. Sanırım bu durumun nedeni 50:50 ağılık dağılımı için kaputun uzun olması ve koltukların geride B sütununa yakın olmasıdır. Çözümü olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.
Tespit gibi tespit olmuş
Buna ek olarak gördüğüm bi kaç global apaçi itemleri de yine bu sürücülerde bulunur;
- Gece gündüz sis farı açıktır
- Eğer sol şeritte aheste aheste giderken ona sellektör atarsanız birden gazı basar ve senle kapışmaya çalışır
- Bi mekana gittiğinde iphone-cüzdan-bmw anahtarı -(opsiyonel) tespih çıkarır masaya koyar
- Genelde pleksi plalık ve alt kısmında isim-soyisim yazdırarak kullanırlar aracı eğer bu yoksa mekan önlerinde cam kış-yaz açık olur ben bmw kullanıyorum imajı verirler tabi arka yolcunun ağzının içine kadar arkaya yatırılmış koltuklarından onları görebilirseniz
"koltuğun B sütunundan geride olduğunu" belirtmek metaforik bir tanımdı. net olarak bunu yapan herkes apaçi demiyorum. küçük birkaç otomobile bindiğimde benim de boy 1.85 olduğundan b sütunu gerisinde kalabiliyor. bu b sütununun gerisinde olmak çok başka bir şey. arka camın ortasında falan görünebiliyor koltuk başlığı.
Bütün bmwcilerde var mı bilmiyorum ama tanıdığım 3-5 bmwci var nedense hepside arabanın plakasını anahtarlık yaptırmış elemanlar derse gelince hepside masaya anahtarlığı koyuyor.
yayık bir ağızla konuşmanın eşlik ettiği oturuş pozisyonu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri