Ön ve arka tamponları, rüzgarlığı, kanatları ve tavanı tamamen karbon fiberden yapılan aracın ağırlığı 1200 kg. Bu yarış arabası 4,4 litrelik V8 bir motora sahip. Altı ileri vitesli sıralı şanzımana sahip olan araç 515 Hp güç üretiyor. Hızlı olmasının yanı sıra aerodinamik yapısı da harika.
Standart bir Bmw Z4'ten daha geniş bir iz genişliğine sahip araba. Yarışları canlı izleyenleriniz var ise aracın hayvan gibi yol tuttuğunu bilirsiniz zaten. Hızlanma verileri de çok iyi tek sıkıntısı frende arka kısmı çok boşalıyor.
assetto corsada bulunan keyifli araçlardan biri. Çok iyi yol tutması ve arkasının çabuk kontrol kaybetmesini oyunu oynadıktan sonra arkadaşımla konuşmuştuk şimdi burda da yazılanları okuyunca tekrar assettonun ne kadar iyi bir simulasyon olduğunu hatırlattı.
Nurburgring'te herkesin altında 1 tane olan otomobil.
Ucuzluğunun yanında yedek parça bulunma hızı ve aerodinamik olarak çok başarılı olması tercih sebepleridir. Kafa inanılmaz yönlenir, gerçekten çok başarılı bir otomobil.
Sesi ile beni benden almış otomobil. Yarış arabası başka bir kafa gerçekten.
borusan otomotiv motorsport takımının sahip olduğu dehşet-ül vahşet.
Silindir hacmi 4375 ccm olan ve güç / ağırlık oranı: 2,31 kg / PS olan otomobil. Yakıt deposu 100 litre kapasiteye sahip. Aracın boyutları ise şöyle; Uzunluk: 4387mm, Genişlik: 2012 mm, Yükseklik: 1210 mm, Aks aralığı: 2509 mm, İz genişliği: Ön 1630 mm / Arka 1680 mm, Ağırlık: 1190 kg
Geçtiğimiz haftasonu (13-14 Agustos 2016) Türkiye Pist Şampiyonası'nın Körfez Pisti ayağında izleme şansım oldu. Tek kelimeyle muhteşemdi.. Ayrıca Körfez Pistinde 42.139 sn ile yeni pist rekorunu kırmış ve de iki yarış birinciliği almıştır..
türkiye pist şampiyonasında yarışanını kimsenin durduramıyor. önüne geleni sildi süpürdü. porsche'leri bu kadar aciz kılabilecek başka bir otomobil tanımıyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri