bmw x serisi geyiğinin son halkası. Bıkmadılar aynı arabanın 10 tane kopyasını üretmekten, yine üretiyorlar.

bmw'nin saçma sapan hareketlerin bir diğeri daha diyor ve susuyorum.
BMW'nin yeni X5'te kullanacağı şasiye ev sahipliği yapacak ilk modeldir. Markanın Audi Q7, Range Rover ve Mercedes GLS gibi rakiplerinin gerisinde kaldığı lüks SUV segmentinde yer alacaktır. BMW'nin en büyük X modeli olmasının yanında markayı ilk kez bu sınıfta temsil edecektir.

Geçtiğimiz günlerde sızan bir broşür sayesinde potansiyel üç motor seçeneğini öğrenmiş olduk. Buna göre X7'de xDrive 30i, 3.0 litre benzinli, 6 silindirli, turbo 335 bg, 450 Nm tork, xDrive 50i 4.4 litre, V8 benzinli, turbo, 445 bg 648 Nm tork ve bir de xDrive 30d adında 3.0 litre, sıralı 6 silindirli 265 bg, 620 Nm tork üreten dizel motor sunulacak. Bunun yanında ilerleyen dönemlerde plug-in hibrit bir seçenek de olacak. X7, BMW'nin diğer X modellerinin (X3, X4, X5 ve X6) yanında, ABD, Güney Carolina'daki Spartanburg fabrikalarında üretilecek.

2017 Frankfurt Fuarı'nda konsept olarak tanıtılması planlanmaktadır.
Konsept versiyonunu görünce "tövbe estağfurullah" dedim. Ön bölüm olmasa fena değil, hatta arka kısmını oldukça beğendiğimi söylemeliyim.

Görsel
Frankfurt fuarı öncesi konsept modelinin fotoğrafları sızdırılan otomobildir. Gerçekten çok çirkin bir konsept olmuş, yanda fotoğraflarını görebilirsiniz.
Yakında bütün Avrupa araçları bu gidişle patlayacaktır. Saçmaladılar iyice. Doğuluların ve Amerikalıların yükselişine 10 sene içinde şahit olacağız.
Videosu yayınlanmış konsepttir. Videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz.
Bu şekliyle çıkarsa gelmiş geçmiş en çirkin BMW olacaktır.
Nokia yolunda ilerleyen bmw ve mercedes markalarının rekabetinin son noktasıdır. X1 ve X4 varken bu otomobile gereksiz dememek lazım bana kalırsa. Bmw'nin premium suv sınıfında temsilcisi olmaması saçma olurdu, bu açık kapanmış oldu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri