Aslında Range Rover Evoque gibi otomobillere rakip olması için üretilen otomobildir. Altyapısı 3 Serisi ile (haliyle X3 ile) aynıdır. TR'ye sadece 2.0 litrelik dizel, dört çeker versiyonu geliyor.

Tasarım olarak üzerine 'fil' oturmuş bir X3'e benziyor :) Bunun yanında BWW sürüş olarak X3'ten hayli farklı bir karakter katmayı başarmış otomobile. Öncelikle daha alçakta oturuyorsunuz ve direksiyon oranı daha kısa olduğu için otomobil direksiyon girdilerinize daha hızlı cevaplar veriyor. Bu da daha tepkili bir sürüş anlamına geliyor tabii.

Ayrıca süspansiyon ayarı da X3 gibi konfor odaklı değil, daha iyi yol tutması için biraz daha sert ayarlanmış. Tüm bunlar biraraya gelince farklı bir karakteri oluyor X4'ün. Yine de çok tatmin edici bir araç olduğu söylenemez çünkü standart donanımda yaklaşık 300.000 TL gibi bir fiyata suni deri koltuklarla geliyor, bu fiyata bu yakışmıyor.

Hem tasarım hem de sürüş olarak Evoque çok daha tatmin edici ama tüketim olarak X4, 2.0 litrelik dizeliyle rakipsiz diyebiliriz... Gereksiz bir deneme bana kalırsa...
tümünü gör
ilgili galeri