Yetti ama artık dedirten olaydır. bmw x4'ten sonra herkes 'yuh ama artık yeter' derken şimdi de bu haberi gördüm. Ya bıkmadınız mı? etrafımda birbirinin kopyası bmw'ler görmekten çok sıkıldım artık. 3 ve 4 silindirli motorlar olacakmışmış, 1.5 litre 3 silindirli motoru utanmasanız kuşa takacaksınız be! x7'de düşünülüyormuş bir de diyecek lafım yok!
5 serisi GT derdim eğer başlığı görmesem
Gereksiz bir başka harekettir, gt'den de neredeyse hiç bir farkı yoktur.
Olmamış diyor yolumuza devam ediyoruz.
Kaç tane x serisi oldu bilen var mı acaba dediğim araba. Bildiğim kadarıyla her serinin bir jip'i olmuş durumda. Sanki biraz abartı oldu.
kamuflajlı görüntülenmiştir.
foto - 1
foto - 2
Bmw'nin git gide Samsung'a benzemesine yol açacak olan Bmw modeli. Samsung'da artık her gün yeni bir telefon modeli tanıtır oldu, görünüşe göre Bmw'de bu yoldan gidiyor.
Paris Fuarı'nda konsept olarak tanıtılması beklenen otomobil.

X1'in crossover coupe modeli olması düşünülüyor. Bu nedenle aynı UKL platformuna sahip ve motor seçenekleri de aynı. Yani 1.5 benzinli ve 2.0 lt'den başlayan dizelleri düşünebilirsiniz. Standartı önden çekişli ama dört çekeri de olacak.
tamamı otomatik vites ile satışa sunulacak olan, ya önden çeker ya da 4 çeker alınabilecek model. Bmw'nin gına getiren modellerine ek olarak üretilmiştir.
Birkaç saat önce konsept olarak Paris Fuarı'nda gösterilen crossover. Tasarım olarak son derece cesur bir hamle diyebiliriz BMW için, bildiğiniz gibi BMW tasarımlarında biraz tutucu bir markadır.

X2'de tahmin edildiği üzere X1'de de kullanılan UKL platformu yer alıyor, yani araç önden çekişli. Boyutlarsa şöyle: Uzunluk 4439 mm, genişlik 1821 mm ve yükseklik 1598 mm.

Motor seçenekleri arasında 2.0 litrelik, tabii ki turbo destekli, 192 bg'lik benzinlinin yanısıra yine 2.0 litrelik, 150, 190 ve 231 bg'lik dizeller yer alıyor. İlerleyen dönemlerde 300 bg'lik bir performanslı modelin de tanıtılması gündemde. Şimdilik 1.5 litrelik, 3 silindirli motorla ilgili bir açıklama olmadı, X1'e göre performansı ön plana çıkarttığı için kullanılmamasını bile düşünebiliriz.

Aracın dört çeker opsiyonu da olacak, üretim ise 2018'in ikinci yarısında başlayacak...

Not: Resmi fotoğraflar gösterildiği için yandaki fotoğrafları güncelledik...
G30 un grand tourismo modeli gelince x6 yerine tercih edilebilecek güzellikte olucak bu spor suv segmentinde BMW öncü zaten ama fiyatlar yüksek gittiği için belli bir zümreye özel oldu g30 Gt bu araçlara bence çok benziyor daha ulaşılabilir olursa gözümüz alışacaktır ve x2 geldiği zaman tercih sebebi olacaktır diyorum
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri