Satış fiyatı olarak bmw x1'in kazandığı karşılaştırmadır.
En ucuz X1 olan 1.6 litre motorlusu şu an 119.326 tl'lik bir satış fiyatına sahipken, Mercedes Gla 200 136.400 tl'lik bir satış fiyatına sahip. x1'in kabini Gla'ya göre biraz daha basit ve ucuz görünüyor, aynı zamanda artık sıkıcı da oldu, Gla bu konuda daha başarılı. Sürüş dinamikleri olarak ise gla daha iyi tutunuyor olsa da daha sert bir yapıya sahip.
Mercedes'in o salak ekranı kullandığı arabanın karşılaştırmasıdır.
Kimsenin beğenmediği mercedes'in kullandığı bilgi ekranı yüzünden tercihim X1'den yana olacaktır.
Boyut olarak Bmw X1'in rakibinden çok daha büyük olduğu karşılaştırma. Hem uzunluk, hem genişlik, hem de yükseklik olarak gla'dan daha büyük. Ama aynı şekilde x1 daha ağır (yaklaşık 1560 kg), bu sebepten dolayı hem yakıt daha fazla hem de hızlanma verileri daha kötü.
Bmw X1'in 1499 cc'lik motoru 136 beygir üretirken, Gla'nın 1595 cc'lik motoru 156 beygir üretiyor.
Aynı şekilde X1 220 Nm tork verirken, Gla 250 Nm tork veriyor.
X1'in otomatik şanzımanı 8 ileri, Gla'nın ise 7.

Gla performans olarak bir tık önde.
İki otomobili kullanmış biri olarak, sürüş özellikleri bakımından BMW kesinlikle önde. Mercedes her ne kadar daha hızlı olsa da bu motor öyle pek hızlanmak istermiş gibi değil, biraz tembel bir yapıda. X1 de çok performanslı değil ama en azından istekli ve arzulu bir motora sahip. Ayrıca yol tutuşu daha kararlı, direksiyonu biraz daha sert ve tepkili, gövde kontrolü, yumuşak süspansiyonlu GLA'ya göre daha iyi.

Kabin genişliği açısından X1 önde, özellikle arkadaki baş mesafesi açısından ciddi farklar var. Bagaj hacimleri GLA 401, X1 505 litre sunuyor.

Tüketim açısından BM yine önde gibi görünse de gerçek hayatta Mercedes avantajlı çünkü motoru biraz daha güçlü olduğu için daha az yakabiliyor.

Tercihim X1 olur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri