'Her arabanın yerden yükseğini üretmeliyiz' kafasıyla üretilmiş olan modelleri kapsayan grup.
Bmw X5 çıktığında çok sevildi, ilk defa deneniyordu heyecan yarattı. Ama şimdi olayın hiç bir esprisi kalmamış durumda. Resmen suyunu çıkardılar, ürettikleri her arabayı yerde 10 santim yükseltip adını da X serisi koyup satışa sunuyorlar. İtici oldular.

Bmw X1
Bmw X2 (geliyor)
Bmw X3
Bmw X4
Bmw X5
Bmw X6
Bmw X7(geliyor)
özellikşe bmw x6 oldukça lüzumsuzdur. Arkadan güzel görünse de oldukça kötü bir iç kabin hacmine sahiptir. Baş mesafesi rezalettir.
Allah belanızı versin dediğim Bmw modelleridir.
bmw x7'nin üretim planlarına eklendiği yönetim kurulu başkanı harald kruger tarafından onaylanmış seri. üç sıra koltuğu olacak deniyor. v6, v8 belki de v12 motor konabilirmiş. ve 2019'dan önce showroomlarda göremeyeceğiz gibi. nabız ölçüyorlar herhalde şimdilik.
X5 ten gerisini sallamadığım model serisidir.
new york otomobil fuarında bmw x7'nin 2018 yılında üretime başlayabileceği müjdelenen seri. üst yönetim kurulundan ian robertson yeni modelleri hakkında şöyle konuşmuş:

--- spoiler ---

bu veya gelecek sene gelmesini beklemeyin ama ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. bmw x5 ile çok az benzer noktası olacak. dingil mesafesi uzatılmış bir x5 olmasını istemiyoruz. tamamen farklı, yeni bir kimliğe sahip suv yaratmayı arzuluyoruz.

--- spoiler ---
Yazılanların aksine piyasanın değişen taleplerini karşılamak adına ve bir modeli üretim amacından sapmamak için değiştirmek yerine farklı bir X olarak ürettiklerini düşündüğüm BMW serisidir.

Anlayacağınız bence adamlar aslında piyasadaki talebi karşılamak için her seferinde baştan bir model üretmeye başlıyor kasa değişikliği yerine.

X6 ise bugüne kadar görüntüsüyle beni en çok etkileyen modeli olmuştur. X7'ye de düşüncelerimin verdiği yetkiye dayanarak mantıklı bir hamle olarak bakılması gerektiğini düşünüyorum. Piyasada bir çok hamle yapılırken BMW'nin dış kapının dış mandalı olması beklenemez.

Tamamen kendi düşüncelerimden yola çıkarak (haber, bilgi vs. bu konuda hiçbir bilgim olmaksızın-bilgisi paylaşıldıysa da duymadım-) X7 modelinin hybrid seçeneği ile sunulmasını da öngörüyorum.
2018 yılının BMW X modellerinin yılı olacağı marka tarafından yapılan bir açıklamadır. Yeni X2 modeli Ocak ayının sonlarına doğru ülkemizde satışta olacakken, yıl içerisinde ikinci nesil X4'ü de göreceğiz.

Ayrıca yeni X3'ün 1.6 lt, turbo benzinli motorlu versiyonu ilk çeyrekte satışta olacakken, yıl sonuna doğru X7'nin global tanıtımı yapılacak. Burada sözü geçmişken, X7'nin konsept olarak zaten hibrit şeklinde tanıtıldığını ve otomobilin daha en baştan bu şekilde bir hibrit versiyonu üretileceğini açıklamış olalım.
En son "devasa böbrek" X7'nin gelişiyle tamamlanan seridir. En azından X8-X9 düşünmüyorlarsa...

Bu arada 2018 model yılından itibaren üretilen X1 ve X3'lerin arkasında yer alan, model/motor seçeneğini belirten yazısı eskisinden daha aşağıya hizalanmıştır.
X5 için piyasa açısından bir şey demeye gerek duymuyorum pazarda suv yükselişi vardı anlarım, X3ü de anlıyorum hani biraz daha ufaltmak gerekiyordu onun da pazarı hazırdı. Bak son olarak X6 yı bir nevi anlıyorum coupe bir tasarım için ama geri kalanı neden var birisi yeşillendirsin.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri