'Her arabanın yerden yükseğini üretmeliyiz' kafasıyla üretilmiş olan modelleri kapsayan grup.
Bmw X5 çıktığında çok sevildi, ilk defa deneniyordu heyecan yarattı. Ama şimdi olayın hiç bir esprisi kalmamış durumda. Resmen suyunu çıkardılar, ürettikleri her arabayı yerde 10 santim yükseltip adını da X serisi koyup satışa sunuyorlar. İtici oldular.

Bmw X1
Bmw X2 (geliyor)
Bmw X3
Bmw X4
Bmw X5
Bmw X6
Bmw X7(geliyor)
özellikşe bmw x6 oldukça lüzumsuzdur. Arkadan güzel görünse de oldukça kötü bir iç kabin hacmine sahiptir. Baş mesafesi rezalettir.
Allah belanızı versin dediğim Bmw modelleridir.
bmw x7'nin üretim planlarına eklendiği yönetim kurulu başkanı harald kruger tarafından onaylanmış seri. üç sıra koltuğu olacak deniyor. v6, v8 belki de v12 motor konabilirmiş. ve 2019'dan önce showroomlarda göremeyeceğiz gibi. nabız ölçüyorlar herhalde şimdilik.
X5 ten gerisini sallamadığım model serisidir.
new york otomobil fuarında bmw x7'nin 2018 yılında üretime başlayabileceği müjdelenen seri. üst yönetim kurulundan ian robertson yeni modelleri hakkında şöyle konuşmuş:

--- spoiler ---

bu veya gelecek sene gelmesini beklemeyin ama ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. bmw x5 ile çok az benzer noktası olacak. dingil mesafesi uzatılmış bir x5 olmasını istemiyoruz. tamamen farklı, yeni bir kimliğe sahip suv yaratmayı arzuluyoruz.

--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri