BMW Dünyası anlamına gelen, Almanya'nın Münih kentinde bulunan merkez ofis, showroom ve aynı zamanda BMW müzesini kapsayan yerin ismidir.

BMW'nin modellerinin sergilendiği, fabrikadan sipariş verdiği aracını burada almak isteyenlere (yukardaki video'da m4 teslimi var örneğin) araç hakkında bilgi verme konusunda uzunca uğraşan ve müşteriyi teslimat sırasında tüm teknik konularda bilgi verildiği yer. (bkz: bmw isetta)'nın bile yer aldığı oldukça güzel ve her otomobil severin özellikle benim gibi bmw düşkünlerinin ziyaret etmesi gereken bir yer.

BMW Plant Tour'a kaydolursanız eğer yaklaşık 2 saatlik bir BMW tarihi ve araçların fabrikasyon üretim aşamalarını canlı olarak izleyebileceğiniz ingilizce ve almanca tanıtım turuna katılabiliyorsunuz.

Bu Yaz sonundaki yurtdışı planım dahilinde Münih'te var ve oraya kadar gitmişken kesinlikle BMW Welt'i de ziyaret edeceğim. Tekrardan bu enrty altında görüşmek üzere
2014 yılında gittiğim, zaman zaman müze içindeki sergilerin değiştiği, BMW'nin mabedi sayılacak yer. Tüm dünyadan satın alınan BMW modelleri buradan teslim alınabiliyor ve bize yılda 30.000 otomobil teslim ettiklerini söylediler.

Gidip görülesi bir yer, ayrıca hemen karşısındaki fabrikada da gezi düzenleniyor. Bu fabrikada 3, 4, M3 ve M4 modelleri üretiliyor ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer. İçeride fotoğraf çekmek tabii ki yasak ama gerçekten 1.5 saatlik gezide muhteşem dakikalar yaşıyorsunuz.
şimdiye kadar üretilmiş her bmw'nin evidir. gidip görmek, bol bol gezmek gerekir. tarihin akışına resmen şahit oluyorsunuz.
gece ayrı bir güzelliğe sahip bmw mabedi.

fotoğraf galerisi
Sipariş ettiğiniz X5'inizi fabrika çıkışı sıcak sıcak alabileceğiniz BMW mabedi. 4 silindir şeklindeki genel merkez kulesinin hemen yanında bulunan motosikletler dahil tüm bmw modellerini görebileceğiniz çoğuna da binebileceğiniz yegane yer
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri