S1000XR; S1000R Naked’da olduğu gibi 1000cc, 160 beygir, sıralı 4 silindir motoru kullanan motosiklet. Şase ve arka maşa yeniden tasarlanmış, elektronik bir çok oyuncağı da var. 2 standart 4 opsiyonel olmak üzere 6 adet güç modu mecvut. Yatış açısına göre davranan abs, çekiş kontrolü, quickshifter, cruise-control gibi özelliklere de sahip kendisi. 20 litrelik yakıt deposuna sahip olan bu hayvan, 228 kilogram. ortalama yakıt tüketimi ise 7 litre, neredeyse bir otomobil kadar.
7 litre yakıt tüketen motor mu olurmuş dedirtti. Tamam eminim bir çok supersport'tan bile hızlıdır da ne bileyim çok yakıt tüketiyor. Ya da biz alışkın olmadığımızdan bize öyle geliyor.
Günümüz motorları scooterlar hariç artık yakıt tüketimi odaklı makineler olmadığından bu canavarın 7l yakması beni çok şaşırtmadı açıkcası. S1000xr tam olarak gençliğinde supersport kullanmış abilerin yaş bi noktaya varınca ben uzun yol yapıcam rahat olsun ama hayvan gibi de kaçsın diye satın alacağı bir modeldir. Ducati'nin aynı amaçlı Hyperstrada modeline rakip olarak üretilmiştir. Bastın mı gider sıktın mı durur Bavyera harikasıdır.
Tam bir sport Touring makinedir. Bol virajlı kaz dağları veya toros yollarında gazlamalıktır.
Dik oturuş pozisyonu, ve 4 silindirli canavarı ile bol paralı gazcı abilerin uzun yol makinesi olacaktır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri