Yaptığı abuk sabuk hareketler yüzünden sürücüsünün ehliyetine el konulunca ortaya çıkan ve ünlü olan otomobildir.

Otobanda 240 km/s hız ile gittiği için polis tarafınca durdurulmuş, ehliyetine el konulmuş araba trafikten men edilmiş ve 600 tl ceza kesilmiş.

Polisler arabayı bağlarken ikinci şoku yaşamış, kaputun altında bmw logolu motoru görmüşler.


--- spoiler ---
Merkez Yıldırım ilçesi Otosansit civarında 61 AT 317 plakalı Şahin marka otomobiliyle 240 yapan yapan genç polis tarafından hemen durduruldu. 5 ay boyunca polisi peşinden koşturan genç, büyük şaşkınlık yaşadı. Ehliyetine el konulan ve aracı bağlanan gencin otomobilinin kaputunu açan polis, araçtaki BMW motorunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Bölge esnafı da ilginç özellikleri olan araca yakın ilgi gösterdi. Polis, vatandaşları uzaklaştırmakta güçlük çekti. Sosyal paylaşım sitesinde 50 bin takipçisi bulunduğunu söyleyen Tanju Akdoğan, şunları söyledi: "Şahin marka tutkum olduğu için Şahin bir araç aldım. Aracın BMW motoru taktırdım. Araç saniyede 240 kilometre kadar çıkabiliyor. Son olarak hız yaparken trafik polisleri beni durdurdu. Aracıma ve ehliyetime el koydular. Bununla birlikte bana ceza yazdılar ama mutluyum, yanlış bir şey yapmadım. İnsanlar beni seviyor. Bazen Şahin marka aracı olan başka arkadaşlarla da toplantılar yapıyoruz. Biz gösteri yapmak için izin istiyoruz ancak izin alamıyoruz. Biz de kendimizi Uludağ yolunda gösterebiliyoruz. Benim için Şahin marka araçta gezmek bir tutkudur, hastalıktır. Bir anne bebeğini nasıl seviyorsa biz de arabalarımızı o şekilde seviyoruz. Zaten arandığımı biliyordum. Aranmamın sebebi ise Facebook'a yüklediğimiz videolar. Çünkü bu videolarda araçlarla tehlikeli hareketler yapıyorduk." Aracına el konulup çekilmesine aldırmayan gence 600 lira da para cezası kesildi.
--- spoiler ---
swap kanunlarına uymadığından ötürü bağlandığını düşündüğüm araba.
şahin tutkusunun sadece karoseriden ibaret olan vatandaşın şahin görünümlü bmw'si.
Trafikte yaptığı hareketleri onaylamasamda emeğine ve hayallerine acımadım desem yalan olur.
TR'de bir ilki yaparak herkesin ağzına "BMW motorlu şahin" kelimesini dolamak.
Jöle gibi bir şasi, güvenliksizlik abidesi bir otomobile neden para harcanır anlamadığımdan, bir anlam veremediğim şahindir.
O motoru nasıl sığdırdı acaba?
Mclaren F1'e mi özenmişti acep?
3.18is motoru ve şanzımanı takılan araç, uzun uğraşlar sonucu yapılmış olsa gerek. Her gördüğümde broadway'e renault 5 turbo motorunu takma isteğini uyandıran araç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri