2013 yılından beri 'lüks otomobil satışında' mercedes'in bmw'nin önünde olmasının çok büyük anlamı var.
Bmw'nin bir türlü kabinde kendini geliştirmeyişi, mercedes gibi iç kabin ve dış dizayn'da yenilikçi olmayışı ve filo'lara çok araba vermesi onu bu hale getirdi. 10 yıl önce bmw alırdım ama artık bunu söyleyemiyorum.
eskiden 1-3-5 serileri için bmw'nin önde olduğunu söyleyebilirdik. Üst sınıflarda zaten Merco her zaman iyiydi. Artık mercedes bu başarısını alt segmente de yansıttı ve çok iyi bir pazar elde etti. Bende mercedes diyenlerdenim.
Camus mu? Hennessy mi?

Buna anlayan zaten Jaguara biner.
alt segmentte ikiside bi vag değildir.
D Segmentinde şu an denkler diyebilirim, merso artık dinanizme daha çok önem veriyor, ama konforu düştü ve süspansiyon gürültülü. f30 un ise kabinde bir takım sıkıntılar dışında aslında iyi.
Ben f30 tercih ederim.
hiçbiri yeni a4 olmucak.
f10 5 serisi ise çok çok iyidir.
Son günlerde yaptığı ataklarla Mercedes'in öne geçtiğini kabul etmek gerek.
Adamlar bildiğin satış rakamlarını patlattılar. Bunun en büyük sebebi bence yenilenen yüz insanların hoşuna gitti. Bmw'nin kabininden artık sıkılan çok insan tanıyorum. Hep aynı kabin olmasından dolayı insanlar sıkıldılar. Tabii bir de Borusan Oto'nun saçma fiyat politikaları var ki o konuyu hiç açmayalım.
Son günlerde gerçekten de prestijini kaybetmeye başlamış olan Bmw'nin kaybettiği karşılaştırma.
Bu fiyatlandırma stratejisi ve 10 yıldır ürettiği aynı dashboard'lar ile günümüze kadar bile iyi geldiler bence. Buna bir de bazı kronik sorunlar eklenince insanlar doğal olarak soğudular.

(bkz: bmw arabalarda bakım periyodu saçmalığı)
onu bunu bilmem de fuarda götü boklu 3.20 nin kapısını bile takım elbiseli veya kodoman görünmüyorsanız açmayan borunsana karşı ml 320 amg'yi bana kalabalıktan tüm stand mankenlerinin meşgul olmasından ötürü şahsen mercedes türkiye genel müdürünün tanıtması durumu vardır. bmw yi eskiden den sevmezdim borusan ile hiç sevmiyorum
Ben bir BMW severim ancak her zaman söylerim bir BMW binicisi birgün Yıldıza geçecektir ama Mercedese alışmış birisi Bmw ye geçmesi olası değildir...
Otomobiller ve insanlar var olduğu sürece hep olacak tartışmadır . Audi 'ye gülerken bugün bu iki marka da tasarım açısından kopyala yapıştır yapıyor . BANA göre hiç hoş değil . Nerede o farklı farklı olan aynadan baktığımızda veya önümüzde giderken bu 3 serisi bu 5 serisi bu E bu S kasa dediğimiz zamanlar ??? Audi gibi komik duruma düştüler . Umarım toparlar iki marka da . Tasarımları çirkin değil ama aynı kazağın farklı bedenlerini almış gibi oluyor . Soruya gelecek olursak Ultimate Driving Machine candır .
Alt segmentte BMW, orta ve üst segmentte ise hiçbir şekilde tartışmaya açık olmayacak şekilde Mercedes-Benz.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri