BMW'nin makyajlı M4'te sunmaya başladığı özel versiyon modelidir. Competition Pack ile GTS arasında konumlandırılmıştır. Daha önce E46 M3'te de sunulan CS modeli yeni M4'te de alınabiliyor. BMW, bu tip özel seri üretimlere eskiden daha çok yer verirdi ama yeni modellerle birlikte bu mantığın geri dönmesi çok iyi oldu.

3.0 litre sıralı 6 silindirli, çift turbo motora sahip CS 460 bg güç ve 600 Nm tork üretiyor. Competition 450 bg, GTS ile 500 bg güç üretiyor. Bu da CS'in bu iki model arasında konumlandığını gösteriyor.

CS, standart modele göre daha hafif yapısıyla dikkat çekiyor. Daha hafif kapılar, karbon fiberden üretilmiş spoyler, kanat ve difüzör gibi eklemelerle ağırlık 32 kg hafiflemiş ve 1580 kg’a inmiş, kabinde arka koltuklar ve dijital klima gibi özellikler iptal edilmiş.

Otomobil Nürburgring'de 7:38 gibi etkileyici bir derece elde etti ve 0-100 km/s hızlanması 3.9 saniye sürüyor. Maksimum hızsa 280 km/s, BMW bu değerin standart olarak sunulan M Driver's Paketiyle birlikte elde edildiğinin altını çiziyor.

Otomobilde manuel şanzıman yok sadece 7 ileri çift kavramalı otomatik vites kutusu seçeneği yer alıyor.
BMW'nin İspanya'da sınırlı olarak üretime sunduğu CS modelinin 4 Serisi'nin yeni hafif makyajının ardından global olarak sınırlı üretime kavuşan aracı. Dünya çapında sadece 3000 adet üretilecek.
Kanlı canlı versiyonunu Brno Circuit konumunda görmüş bulunmakta olduğum araçtır. Alman meraklısı olmamama rağmen aracın başından ayrılmak istemedim
Üretilen 3000 adedin tamamı satılmıştır. Yalnız ne etkileyici bir model rengidir arkadaş, sürüşünü hiç düşünemiyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri