Her ne kadar m3 karizması yok veya atmosferik motor taşımıyor diye eleştirilse de bence harika bir otomobildir kendisi. İnsanlar m3 adına o kadar alıştılar ki m4 bir garip geldi doğal olarak ama bmw bu işi gerçekten ciddiye almış ve harika bir otomobil yaratmış.Özellikle Austin Yellow rengi bir başkadır.
528.339 tl'lik satış fiyatı ile satılmakta olan otomobil.

Cabrio versyionu için ise 573.899 tl para isteniyor. 50.000 tl'lik fark bence çok fazla olmuş. Zaten m4 cabrio da henüz görmüş değilim, sebebi bu demek ki.

Bunun dışında oldukça yetenekli olduğunu biliyoruz, tüm incelemeler aynı şeyi söylüyor. Yalnız o dashboard'dan çok sıkıldık, artık yeter.
Nurburgring videosu'ndan da görüldüğü üzere nurburgring'i 7 dakika 28 saniyede koşmuş olan otomobil.
Nurburgring i 7.28 de tamamlayan GTS modelidir.Yalanası otomobildir.Ancak lansman rengi olarak neden dandirik sarı tonları kullandıklarını anlamıyorum zaten BMW yi BMW yapan kendine has renkler var estoril blue , laguna seca blue gibi.Gerçi yeni f10 M5 kasanın lansman rengi çok güzeldir ama işte bazı modellerinde sarıyı attırıveriyorlar bu da onlardan biri olmuş. Herneyse derdimiz renk olsun bunlar küçük şeyler.Gelelim tasarımaa şimdi tasarım olarak gerçekten çok iyi yani BMW nin bunun dışındaki güncel tasarımlarını hiç tutmasamda amcalar bunda malı masaya yatırmışlar ancak çoğu kişininde dediği gibi motor olayı olmamış.Kullandıkları motor e 92 kasada ve f82 kasada(ki bu m4 ün kasası oluyor) kullanılan 306 ps lik turbolu N54 motorun geliştirilmişidir.Bence M demek atmosferik demek kendine has sesler çıkaran yüksek devir çevirebilen motorlar demek.Yok emisyonmuş yok şekermiş lokummuş geçmeliler bunları... Yalnız bu demek değildirki kullandıkları motor kötü.Çok verimli motordur ama yanlış arabada kullandılar işte...
BMW'nin ana felsefesini yerine getirmiş bir arabadır.
F82 < E92 < E46 -
E36 < E30 şeklinde gitgide sürücü/araba "ilişkisi" konusunda azimle sıçmaya devam etmiştir. İstersen Ring'i 6 dakikada dön, bindiğimde bu M3(4)'mü diye 1 kere düşündürüyorsa bitmiştir. Ocak dışında kalmış arabadır.
2017 modelinin kamuflajlı fotoları internete sızandır.
foto - 1
foto - 2
GTS modeli Chris Harris tarafından TG's Speed Week Special programında "büyük hayal kırıklığı" olarak tanımlanan BMW modeli.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri