Bu sezon Motor GP’deki Güvenlik Aracı BMW’nin yeni, gözde M modeli M2 oldu. Otomobil özel bir gövde paketiyle birlikte tasarlandı, bu paket içerisinde marşpiyeller, ö splitter, arka difüzör, siyah ızgara, karbonfiber aynalar gibi eklemeler bulunuyor. Ayrıca otomobilde standart modele göre farklı bir egzoz ve yükseklik- sertlik ayarlı coil over süspansiyon sistemi bulunuyor. Üstelik bu parçalar M2 müşterileri tarafından satın alınabiliyor.

Otomobilin kabini de standart modelden farklı. Alkantara koltuklar, paslanmaz çelik pedallar, yeni halılar ve karbonfiber eklemeler kullanılmış. Bunların dışında takla barı, altı noktalı emniyet kemerleri, karbon seramik frenler gibi opsiyonlar da otomobile eklenmiş.

M2 Safety Car’da standart modeldeki, 3.0 lt, 370 bg güç üreten turbo destekli motor yer alıyor ve 0-100 km/s 4.3 sn sürüyor. M2’yi, Moto GP sezonunun başlamasıyla birlikte Mart ayından itibaren pistlerde göreceğiz.
2006 yılından bu yana resmi safety car tedarikçisi bmw'nin 2016 yılına özel hazırladığı araç. arka koltuklar sökülerek yerine altı noktadan destekli bir kafes ile yangın söndürücü yerleştirilmiş. ki geri kalan döşemeler yine alcantara ile kaplı. güvenlik aracı ama en kral arabadan daha şık bir iç dizayna sahip.
Kabini ile gönlümü çalmış kalp hırsızı. O rollcage, o recaro koltuklar, o altın rengi.. Gerçekten anlayamazsınız.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri