Problemleri bir türlü bitmeyen Bmw F30'un tüm sorunlarının bir bir kaleme dökülmesidir.

1) motorla ilgili problemler ile başlamak istiyorum. 1.6 litrelik motorla ilgili çok fazla şikayet alınıyor. Bunlardan bir kısmı motorun yağsız kalması ile ilgili, bir kısmı turbo'nun arıza yapmasıyla. Sanırım bu yüzden acele ile 1.5 litrelik motora geçildi.

2) Adamı delirten trim sesleri. Bu fiyatta bir arabadan hiç beklenmeyecek kadar trim sesi geliyor. Özellikle de direksiyon kutusunun altından. Yaklaşık 140.000 tl verdiğiniz bir otomobilden böyle sesler gelmemesini bekliyorsunuz.

3) Direksiyonun titremesi. Lastikler sanki balans yapmış gibi direksiyon sürekli titriyor. Benim gibi takıntılı adamlar için bu çok can sıkıcı bir durum. Servise götürseniz de maalesef buna bir çözüm yolu bulamıyorlar.

4) Arka yolcu kapısının kapanmaması. Evet böyle bir sorun var, yolculuk esnasında kapı kendiliğinden açılabiliyor. Bazen de kapı hiç açılmıyor. Değişik.

5) Arka stop lambasının yerinden çıkması. İnternette biraz araştırırsanız böyle bir şeyin de aslında var olduğunu göreceksiniz. Otoban sürüşlerinde arka stop lambasını kaybeden kişiler mevcut.

Bu araba ancak ve ancak revizyon gördükten sonra alınır, başka türlü de alınmaz. Uzak durun.
tümünü gör
ilgili galeri